labdarúgó-bajnokság

2021.10.19. 21:41

A csatár védett, tízen játszottak a Kulcsnál

Nagy a tülekedés a dobogóvárományos és a középmezőny együttesei között is a 9. fordulót követően a Fejér megyei labdarúgó-bajnokság III. osztályának déli csoportjában. A Beloiannisz ismét visszatornázta magát az első helyre, ami azért nem volt nehéz a Kulcs elleni 6–1-gyel, mivel az előző fordulóban listavezető Alap most pihenőjét töltötte. Utóbbi így harmadikként várhatja a folytatást.

A Rácalmási együttes a szünetben még döntetlenre állt, de vereség lett a vége a Besnyő ellen Fotó: HL

A Velence is tolódott egyet előre, de ez csak a pillanatnyi helyzet, mert a csapatok elég közel vannak az első három helyen. A középmezőnyben a Kulcs a vereséggel kettőt lépett vissza, a tizedik pozícióba. Pontvesztéséhez hozzátartozik, hogy tízemberes csapatával becsülettel küzdött. A másik városkörnyéki együttes, a Rácalmás is a javításra gyúrhat a Besnyő elleni otthoni vereség miatt. Boncz Gábor fiai a hétvégi teljesítménnyel újra az utolsó előtti helyet foglalják el. Mögöttük a Tác-Csősz egy győzelemmel és nyolc vereséggel zárja a csoportot.

Rácalmás – Besnyő 1–3 (1–1)

Rácalmás: Farkas – Nagy (Horváth 65.), Szántó, Marczinka, Juhos (Czinkon 65.), Balogh, Hír, Kovács (Kis-Szabó 67.), Bartók (Gergelyfi 54.), Hornyák, Mészáros (Nyul 85.).

Negyvenöt percig egyenlő ellenfélként játszottak a pályán az együttesek. A 22. percben szerzett vezetést a Besnyő Lepsényi góljával, két védő között lépett ki jó ütemben. A gól után jobban védekezett a Rác­almás és a felívelgetéseknek köszönhetően várható volt a hazai egyenlítés. A 29. percben Juhost találták meg középen egy remek labdával, és nem is maradt el a szépítés, 1–1. Az első félidőben mindkét csapat hasonló taktikát követett. Inkább a kapuk előtt folyt a csatározás. A középpályát csak átfutásra használták, játék ott nem igazán alakult ki. A szünet után a Besnyő ritmust váltott és a 49. percben Molnár révén előnyre tett szert. A találkozó 72. percében Juhász akciója tett pontot a vendégek győzelmére.

Fotó: HL

Boncz Gábor, Rácalmás: – Úgy látszik, egyfélidős a csapat. Továbbra sem tudjuk, mi okozhatja a problémát a pihenők után. Talán a mérkőzés utáni csapat összejövetel és a beszélgetés legközelebbre hoz változást. Ránk férne!

Beloiannisz – Kulcs 6–1 (3–1)

Kulcs: Virág Gy. – Biró, Seres, Godó, Cseresnye, Cserkuti, Molnár Z., Horváth L., Nyárasdy, Nagy.

Gólszerző: Víg (2., 23.), Schnierer (33., 86., 90.), Vizi (54.), illetve Molnár (42.).

Beosztották a gólokat a „görögök”, mert mindkét félidőben hármat-hármat rúgtak. A vendégek a becsületet a 42. percben mentették Molnár szépítő találatával.

Horváth László edző, Kulcs: – Sajnos borítékolható volt ez a vereség, mivel tíz emberrel eleve hátrány a tizenegy ellen játszani. Ráadásul a csatárunk állt a háló elé, aki azért nem egy kapusfajta. A mérkőzés ennek ellenére jó hangulatban zajlott, és mi sem keseredtünk el nagyon, hiszen egy jó csapat ellen mindig öröm játszani. A Beloiannisz pedig a végén megköszönte a kitartásunkat, azt, hogy becsülettel végigfociztuk a mérkőzést.

További eredmények: Baracska – Velence 1–5, Dég – Cece 4–6, Sárszentágota – Alap 1–1, Dinnyés – Ráckeresztúr 4–1, Tác-Csősz – Vajta II 11–0, Lajoskomárom II – Nagylók 3–4.