labdarúgás

2021.05.10. 21:55

A Nagykarácsony legyőzésével a másodosztály bajnoka a Vajta

Vasárnap remek időben, és már nézőközönség előtt rendezték a Fejér megyei labdarúgó-bajnokság Groupama csoportjának mérkőzéseit, amelyeken a dobogósok – a szabadnapos Baracsot kivéve – mind győzelemmel végeztek.

Érdekes ellentét, hogy a középmezőny derékhada viszont az ötödik helytől a nyolcadikig vereséggel zárta a fordulót. Az Előszállás, a Polgárdi, a Mezőfalva és a Szabadbattyán sem tudott pontokat szerezni. Az alsóházban az LMSK és a sereghajtó Szabadegyháza örülhetett a lefújást követően. A Nagykarácsony meg becsülettel küzdött az éppen bajnoki elsőségért hajtó, és azt ellenük be is gyűjtő Vajtával szemben. A körzetünkhöz tartozók közül csak az Előszállás játszott otthon.

Előszállás – Adony 1–2 (0–2)

Előszállás: Nagy – Haraszti, Nyári (Horváth 46.), Béres, Czifra, Bognár (Csuka 67.), Kercza (Németh 46.), Kovács (Szalai 46.), Bozsoki (Ecsedi 67.), Reichardt, Romhányi.

Adony: Szántó – Budai, Bagóczki, Fábián, Tamon, Vukajlovics, Simon, Kőkuti, Nebucz, Varga (Mónos 73.), Tatár.

Gólszerző: Szalai (91.), illetve Varga (3., 11.).

A piros mezes Előszállás hiába dolgozott ki sok helyzetet, csak szépíteni tudott
Fotók: Horváth László

A hazaiak alaposan bennragadtak az öltözőben: a 3. percben Varga Eriket hagyták a tizenhatoson belül üresen az előszállási védők. A jobbra kimozduló kapus mellett balra gurított a hálóba. A 11. percben újabb adonyi támadásnál ismét Varga került helyzetbe, a keresztbe beívelt labdával a jobb felső sarkot lőtte ki. A 91. percben a vendéglátóktól Szalai Szabolcs szépített.

Masinka Csaba előszállási edző: – Az első húsz perc nem a mienk volt, utána átvettük az irányítást, de nagyon későn jött a szerencsénk. Rengeteg ziccert dolgoztunk ki ezúttal is, de a befejezésre valahogy most sem jutott erő. Sajnos kiemelkedő teljesítményt nem láthattunk, pedig vannak jó játékosaink, gólrúgóink. A vereség ellenére szép tavaszt és jó helyezést remélünk a végére.

Mónos Zsolt adonyi elnök: – Hoztuk a szokásos formánkat. Az elején lerohantuk az ellenfelet, és bezsákoltuk a három ponthoz szükséges góljainkat. A folytatásban okosan játszottunk, pedig ezúttal is főleg fiatalokból állt a csapat gerince. Továbbra is harcban vagyunk a dobogóért.

Belépés csak védettségi igazolvánnyal, Béres Barbara rendező ellenőrzi Urgyán Miklósét

Ezen a meccsen is az újdonság erejével hatott, hogy nézők is lehettek a pálya körül, 18 év felett védettségi igazolvány birtokában. Urgyán Miklós előszállási törzsszurkoló ezzel érkezett meccset nézni. Elmondása szerint már nagyon várta, hogy a pálya mellől buzdíthassa kedvenceit. Tízéves kora óta rendszeres látogatója a meccseknek, ilyen hosszú távollétre nem emlékszik egyszer sem. Duda, kereplő ugyan nem volt nála, de azért a hangszálakat beedzette az első szabad mérkőzésre.

Nem okozott nagy izgalmat a Vajta hazai fellépése, sima sikerrel szerezték meg a bajnoki elsőséget.

Vajta – Nagykarácsony 5–0 (2–0)

Nagykarácsony: Turi – Fülöp, Jeney, Kovács G:, Simon, Mohácsi, Kovács D., Magyari, Szabó, Felföldi, Kozma.

Gólszerző: Rezicska (4.), Mágocs (27.), Horváth (49.), Majláth (70.), Szabó (82.).

Horváth Zoltán vajtai edző a mérkőzésről elmondta, hogy becsülettel küzdött mind a két együttes. Csapata az ötgólos győzelem után már bajnokként léphet pályára a következő fordulóban, amikor az őket követő Baraccsal játszhatnak, immár tét nélküli rangadót.

Seregélyes – Mezőfalva 2–1 (1–0)

Mezőfalva: Vereb – Balázs, Magosi (75.), Sümegi, Balogh, ifj. Sági J., Németh, Bakos, Kiss, Sági J., Somogyi (Horváth 85.), Ásványi.

Gólszerző: Németh (30.), Kállai (83.), illetve Balogh (60.).

A találkozóról Bakos János mezőfalvi edző adott összefoglalót lapunknak.

– Az első félidőben jól kezdett a csapat, és a mi akaratunk érvényesült. Sajnos az ellenfél a semmiből szerzett gólt, és a kapusukkal sem bírtunk. Két véleményes kezezésük is történt a tizenhatoson belül. A második félidőben sikerült egyenlíteni, mentünk tovább a győzelemért, azonban a helyzetek kimaradtak. A vége előtt nem sokkal egy kapushiba után a Seregélyes újra betalált. A hátralévő időben sajnos már nem tudtunk újítani – mondta a találkozóról.

A forduló további eredményei: Aba Sárvíz – Szabadegyháza 0–1, Szabadbattyán – Káloz 2–4, Polgárdi – LMSK Cobra Sport 0–2.