A kulcsiak tizenegyet számoltak a sereghajtó, gondokkal küzdő Mezőszilasra

2019.11.12. 21:51

Gólzáporos győzelmét követően őszi első helyezett a Mezőfalva

A Horfer Serleg megyei harmadosztályú labdarúgó-bajnokság déli csoportjának őszi fordulóit az újjáalakult Mezőfalva nyerte. Bakos János legénysége magabiztosan húzta be az utolsó játéknapot az első kör végén a Kisapostag ellen, így a bajnokság félideje után az élen telelhetnek. Azonban a csapatoknak még egyszer idén lesz jelenése a pályákon, a másodosztályhoz hasonlóan a hét végén még rendeznek egy kört, az első előre hozott tavaszi fordulót.

Horváth László

A Mezőfalvától egy ponttal lemaradva a nagy rivális Vajta II foglal helyet. Innentől azonban már jelentős ponthátránnyal követik az élmezőnyt a csapatok. Nem sikerült fényesen a tavalyi győztes Nagyvenyim szereplése, akik csak a középmezőnyben várhatják a jobb időket és a sérülések javulását. Ebben a tömörülésben elég közel vannak egymáshoz a riválisok, ezért tavasszal biztosan folytatódik a pontvadászat és a helycserés előzgetés. A lista végén a Kulcs némileg javított pozícióján, bár hozzá kell tenni, az utolsó három helyen sem lehet az esélytelenség nyugalmával pihenni. A tizenharmadik fordulóban szombaton a listavezető Mezőfalva alaposan kitömte a Duna menti kisapostagi csapat gólzsákját.

Kisapostag – Mezőfalva 0–8 (0–4)

Kisapostag: Hegedűs – Pék (Fülöp), Czinkon, Körmendi, Fürj, Kiss, Varjas, Szabó (Volf), Csima, Halasi (Cislo), Törjék (Szőcs).

Mezőfalva: Antal – Balázs (Sági J.), Kertész (Németh), Tonka, Balogh, Horváth, Bakos (Kertész), Sági R., Mekota, Papp, Márok.

Az első osztálytól visszalépve megfi atalított csapattal indult a Mezőfalva együttese ebben a bajnoki osztályban. Ennek ellenére remekeltek, hiszen az őszi fordulókat követően a tabella élén állnak, a képen jobbra Bakos János edző
Fotó: Horváth László

A mérkőzésen igen korán, már a második percben megszerezte a Mezőfalva a vezetést. Márok bedobását Balázs Sándor fejelte a kapuba. A 9. percben Mekota passzát Sági tolta a vendéglátók hálójába, a 38. percben Balázs volt ismét eredményes. Az újabb találatra is csak alig néhány percet vártak a vendégszurkolók, ezúttal Bakos vette be a hazai kaput: 0–4.

A második játékrészben végig mezőfalvi fölény jellemezte a játékot. A 47. percben Sági újra feliratkozott a góllövő listára, majd bő egyórányi foci után Balázs már a harmadik gólját szerezte, amikor a hazai kapus röviden rúgta csapattársa felé a labdát: Balázs erre csapott le, 0–6. Az utolsó tíz percben még Mekota, és a csereként beálló Sági József is betalált, beállítva a találkozó kiütéses győzelemmel záruló végeredményét.

Bakos János edző így foglalta össze a pályán történteket: – Végig mezőfölényben futballozva ilyen arányban is megérdemelve győzött a csapatunk. Gyors, sokpasszos játékunkat az ellenfél keményebb belemenéssel tarkított játéka sem tudta széttördelni.

Sárszentágota – Rácalmás 6–2 (2–1)

Rácalmás: Tóth – Nagy (Domak), Bartók, Juhos, Horváth D., Hír, Dombi (Szabó), Horváth L. (Kis-Szabó), Bartók, Südi, Németh.

Gólszerző: Horváth D. (5., 87.), illetve (Kovács 11, 75., 85), Knapp (15., 66.), Szauervein (58.).

Kulcs – Mezőszilas 11–1 (5–0)

Kulcs: Lengyel – Bíró (Schäfler), Godó, Ócsai, Völcsei (Szeitz), Balla, Jakubek, Mácsfalvi (Cseresnye), Morva, Erdélyi, Fehér (Kolmankó).

Gólszerző: Márkus (5. öngól), Balla (17., 68.), Morva (23., 58), Völcsei (37.), Mácsfalvi (41., 78.), Szeitz (63.), Godó (66.), Ócsai (70.), illetve Grega.(75.).

A focidrukker.com beszámolója szerint nagyon úgy fest, az utolsókat rúgja a Mezőszilas, szó szerint. Ezúttal is létszámgondokkal küzdöttek Gregáék, tíz fővel tizenegyet kaptak a Kulcstól, de a becsületgólt azért megszerezték.

Dég – Nagyvenyim 5–4 (3–3)

Nagyvenyim: Gregorich – Rozsos, Csizmadia, Pulai, Szabó, Gaszler, Gászler, Král, Bíró, Hirtling, Kovács.

Gólszerző: Tóth Z. (17., 65.), Takács (21.), Tóth J. (37.), Gál (63.), illetve Hirtling (7.), Gászler (12.), Rozsos (40.),

A Nagyvenyim meglepő vereséget szenvedett Dégen, főleg annak fényében, hogy a venyimiek a 12. percben már két góllal vezettek, majd az utolsó 33 percet emberelőnyben játszották végig, igaz, immáron kétgólos hátrányban.

További eredmények: Alap – Lajoskomárom II. 2–2, Cece – Vajta II. 1–4.