csak óvatosan

2019.02.06. 18:00

Tudatos fűtéssel megelőzhetőek a kéménytüzek

Februárban három olyan kéménytűzhöz riasztották Fejér megye tűzoltóit, ahol a vastagon lerakódott korom gyulladt be a füstelvezetőkben.

FMKI

A kéménytüzek egyik gyakori oka a helytelen fűtési szokásokra vezethető vissza. A háztartási hulladék tüzelőberendezésben történő égetése rendkívül rontja a kémények állapotát. Ahol rendszeresen szeméttel fűtenek, ott előbb-utóbb meg fog gyulladni a füstelvezetőben lerakódott kátrány és korom. A kéményről pedig másodpercek alatt átterjed a tűz a ház tetejére.

Fotó: Katasztrófavédelem

Az olyan kéményben, ahol akár csak két hétig szeméttel fűtenek, annyi korom és kátrány rakódik le, mint egy teljes fűtési szezonban egy olyan kéményben, amelynél megfelelő tüzelőt használtak. Ne fűtsenek háztartási hulladékkal, műanyag palackokkal, gumiszármazékkal, lakkozott és festett fával, színes, fényes reklámújságokkal. A nedves tűzifa is elősegíti a kémények állapotának gyors romlását, hiszen az égéstermékkel távozó vízgőz kicsapódik a hideg kémény falazatán, amely elősegíti a korom lerakódását, a kátrányos réteg kialakulását.

Fotó: Katasztrófavédelem

A tűzesetek megelőzése érdekében azokban a háztartásokban, ahol fával fűtenek, ne legyen túl közel a tüzelő a kandallóhoz, cserépkályhához, vagy kazánhoz. A szilárd tüzelésű fűtőberendezések esetén a kéményeket évente mindenki ellenőriztesse kéményseprő szakemberrel, vegyék igénybe az ingyenes lakossági kéményseprő-ipari szolgáltatást, amelyet Fejér megyében a Kémény Zrt. lát el.

A képek illusztrációk, korábbi felvételek.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a duol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában