Foci

2014.08.25. 18:10

Megye II: Killer Máté és Killer Péter összesen öt gólt vállalt a Mezőszilas elleni sikerből

Dunaújváros - Fejér megye másodosztályú labdarúgó bajnokságának 2. fordulójában az Agárdi Termál csoportban a Nagykarácsony öt gólt kapott otthon. A Kulcs viszont négy gólt lőtt otthon a Seregélyesnek.

Ferencz Balázs

Osz-Car csoport

A Bakonycsernye magabiztos diadallal lépett az élre, a bodajki Pálfi László pedig triplával repítette csapatát.

Kápolnásnyék–FC Csákvár II 1-2 (0-1)

V.: Krajcsovics Adrián.

Kápolnásnyék: Szabadi – Peng, Őri, Bernáth T., Tóth B. (Heiden) – Silhány (Szabó Zs.), Kármán (Kollár), Szentgyörgyi, Ribi Cs. – Varga J., Pál I. (Szabó A.). Vezetőedző: Menus Tamás.

FC Csákvár II: Fehér – Váli, Tóth Sz., Gulyás G., Loncsár – Fenyves, S. Molnár G., Szabó S., Juhász Á.- Sárosi, Turány. Vezetőedző: Takács József.

Gól: Varga J. (69.), illetve Váli (14.), Gulyás G. (51.).

Kiállítva: Őri (79.).

Az első félidőben a vendég együttes dominált, jól tartották a labdát, de csak ritkán találtak rést a fegyelmezetten védekező hazaikon. A 14. percben Váli iramodott meg a labdával, egy jó csel után 22 méterről kilőtte a bal alsó sarkot, 0-1. A második félidőben a nyékiek nagyobb fokozatra kapcsoltak és átvették az irányítást.

Az 51.percben gyors vendégkontra után, lesgyanús helyzetben lépett ki Gulyás, aki elsőre a kapufát találta el, a visszapattanó labdát pedig az üres kapuba lőtte, 0-2. A 69. percben Varga kapott jó labdát és higgadtan lőtte ki a bal alsót, 1-2. A második félidőt látva, a hazai csapat akár a győzelmet is megszerezhette volna, de a lelkesen védekező és a szerencsével sem hadilábon álló Csákvár elvitte a három pontot.

Kajászó–Mány 2-3 (0-0)

V.: Nagy László István.

Kajászó: Molnár G. – Marton, Székely, Chevriat, Daru – Varga A., Kamocsa L., Höltzl (Hajdu M.), Kovács A. – Nagy P., Farsang (Barabás). Vezetőedző: Baranyák Sándor.

Mány: Szabó B. – Bukó (Gonda), Apostagi, Szabó Á., Balla – Horváth G., Szabó L., Radovics, Méhész – Nitti K., Jakab T..

Gól: Nagy P.(59., 64.), illetve Jakab T. (83., 90.), Méhész (88.).

Vértesacsa–Pettend 1-3 (0–1)

Vezette: Stumpf Tamás.

Vértesacsa: Szabó G. – László (Azari), Szilágyi, Kovács P., Cser (Kalocsa R.) – Szalai, Kalocsa T., Egresi, Gyenge – Kovács Z., Mácsár.

Pettend: Mészáros D. – Fényes, Csernik, Bánoczki, Serhók – Czottner F., Hajós, Molnár G., Győrfi (Szabó G.) – Czottner Á., Csikós (Kiss T.).

Gól: Kalocsa T. (83.), illetve Czottner Á. (25., 85.), Czottner F. (53.).

Fehérvárcsurgó–Bodajk 0-3 (0-1)

V.: Varga György.

Fehérvárcsurgó: Nagy G. – Nagy B., Répási T., Veres (Schwarcz), Lascsik (Katona) – Pálfi M.(Csizmadia I.), Csány (Flórián), Varga L., Andocsi – Bernáth M. (Bernáth P.), Kindl.

Bodajk: Kiss N. – Wachtler, Falvai, Polczer, Tetzli J. (Bregócs J.) – Pálfi L., Bregócs G., Gergő, Kovács T.(Nyevrikel) – Tóth B., Hudák (Erdei G.). Vezetőedző: Balogh Zoltán.

Gól: Pálfi L.(37., 63., 92.).

Pátka–Bakonycsernye 2-6 (1-2)

V.: Hudra Károly.

Pátka: Csikesz P. – Orosz (Fülöp), Balla K., Krell, Molnár Zs.(Denke) – Varga Cs., Herczeg (Balla T.), Szakács, Füri – Szegszárdi (Sinka), Kéri P. (Juhász Gy.). Vezetőedző: Nagy Bálint.

Bakonycsernye: Harmati – Strommer (Boros L.), Guitprecht, Schneider, Simek Cs. (Hajnal I.) – Varga J. (Purgai), Varga A., Bocska (Tábori), Kovács D. (Monostori) – Fodor, Právics. Vezetőedző: Osgyán Gábor.

Gól: Kéri P.(5.), Balla T. (65.), illetve Strommer (10., 40.), Právics (50.), Varga A. (57., 80.), Fodor (72.).

Iszkaszentgyörgy–Vál 0-1 (0-1)

Vezette: Piros László.

Iszkaszentgyörgy: Gyarmati – Kállai, Tóth P., Farkas Zs., Farkas I. – Szonda, Nyers, Botka, Tóth K. – Szigetvári, Vári. Vezetőedző: Molnár János.

Vál: Borostyán (Sztányi) – Indi, Mayer, Burián, Petényi (Németh A.) – Szoboszlai A., Zágoni L., Jakab J., Rada – Szarvas (Csókás), Zágoni R.. Techn. Vezető: Zágoni Lajos.

Gól: Szarvas P. (14.).

Pákozd–Pusztavám 4-3 (2-2)

V.: Jakab Zoltán.

Pákozd: Sári – Horváth Zs., Rózsa B. (Szabó B.), Pőcze Sz., Rothauszki – Hollósi (Csík), Vas, Pőcze B. (Szilágyi M.), Bengyik Z. (Kocsándi) – Becséri, Jasper (Simó). Vezetőedző: Andorka Péter.

Pusztavám: Kiss V. – Rozembaum, Czéh M. (Fett), Klein (Szántó D.), Fülöp R. (Kovács N.) – Kocsis D., Magosi, Zséfár, Zóka – Katóka, Tálas. V.edző: Kocsis Jenő.

Gól: Bengyik Z. (3.), Hollósi (12.), Rothauszki (59., 83.), illetve Kocsis D. (4.), Katóka (24.), Zóka (56.).

Kiállítva: Szilágyi M. (50.), illetve Kiss V. (83.), Rozembaum (92.).

Két jó csapat találkozott és egy parázs hangulatú, gólzáporos mérkőzést vívott.

Jók: Rothauszki, Rózsa B., Bengyik, illetve Katóka R.

Pázmánd–Kőszárhegy 4-3 (2-0)

Vezette: Kovács Róbert.

Pázmánd: Lőrincz – Farkasfalvi, Glócz, Dömsödi, Sztyéhlik – Torma, Bauer, Boda, Böjte (Horváth A.) – Rózsa Cs. (Varga V.), Németh L.(Lukács P.).

Kőszárhegy: Szabó R. – Berkei, Nagy P., Rózsás D., Varga D. – Kaposvári (Pereczes A.), Szőlősi, Vörös G., Csenki (Borsos) – Pereczes P., Madarász A.

Gól: Rózsa Cs. (5., 46.), Boda (45.), Varga V. (84.), illetve Vörös (55.), Szőlősi (65.), Pereczes P. (67.).

Kiállítva: Glócz (86.), Varga V. (90.), ill. Berkei (86.).

Agárdi Termál csoport

A Szabadegyháza most Abán botlott, a Sárosd továbbra is ontja a gólokat, a nagylóki Killer Máté, és Killer Péter pedig ötöt rámoltak a Mezőszilas hálójába.

Kulcs–Seregélyes 4-0 (4-0)

Vezette: Farkas István.

Kulcs: Komáromi – Fehér, Ócsai (Gaszler), Mészáros Á.(Simon N.), Godó – Peredi, Mohácsi, Molnár Z., Deli (Fekete Gy.) – Morva (Balogh D.), Mácsfalvi (Rácz A.). Vezetőedző: Boncz Gábor.

Seregélyes: Závotka – Polányi, Györe, Horváth T., Kovács J. – Lendvai G. (Szabó F.), Nagy B., Benczik (Dezső), Princz – Ihász, Deák (Winklár). Vezetőező: Kis Krisztián István.

Gól: Morva (3., 12.), Godó (6., 44.).

Nagykarácsony–Enying 0-5 (0-0)

Vezette: Géringer Zoltán.

Nagykarácsony: Fekete Zs. – Orbán, Harasztia, Balogh Á. (Szenczi), Petrovics – Ágoston, Simon Zs., Varga N.(Kovács G.), Felföldi – Fekete T., Gál I.. Vezetőedző: Mergl István.

Enying: Dobai – Görcs (Magosi), Dudar, Kovács L., Nagy Z. (Balogh Gy.) – Farkas M., Fekete Z., Lovizer, Halász – Buruncz L. (Blaski), Molnár Z. (Farkas G.). Vezetőedző: Gergics Jenő.

Gól: Buruncz L. (56., 71.), Lovizer Attila (59.), Halász (74.), Blaski (82.).

Pusztaszabolcs–Baracs 0-0 (0-0)

Vezette: Rózsa József.

Pusztaszabolcs: Vágó – Budai, Schrick, Lengyel, Györök – Imre, Bakos G., Tóth N.(Nagy E.), Tóth J. – Joó B. (Kovács B.), Héring (Kulcsár B.).

Baracs: Tóth N. – Pulai, Cséza, Mészáros S.(Fülöp A.), Hepp – Szurma (Prókai N.), Éliás, Bartók S. B., Meggyes (Rezes) – Sági, Orbán. Vezetőedző: Virág László.

Lajoskomárom–Adony 3-2 (1-0)

V.: Altorjay Áron Gellért.

Lajoskomárom: Szabó N.- Tulok (Zsoldos), Vései, Csulik, Kunos – Szili, Kleiber (Cseke), Bogár A., Balogh M. – Paluska K., Reichardt (Vinczellér).

Adony: Hamar – Nebucz F., Szabó B., Auer , Glonczi – Nebucz M. (Hollentoner), Erdei, Müller, Szántó I. (Németh T.) – Varga Z., Csorba T.. Vezetőedző: Csorba József.

Gól: Reichardt (17., 53, 77.), illetve Varga Z. (50.), Csorba T. (88.).

Nagylók–Mezőszilas 6-0 (4-0)

Vezette: Nagy II László.

Nagylók: Szloboda – Fauszt (Molnár Cs.), Kiss M., Lendvai S., Szarka – Szabó E., Kovács Z., Tórizs A., Killer P.- Killer M., Molnár T.

Mezőszilas: Papp Cs. – Fehér L. (Nagy Z.), Szegedi I., Kopácsi (Farkas J.), Paulovics – Nagy Z., Szegedi T., Kutasi, Sülyi – Kovács Z., Bajor B. (Virág N.). Vezetőedző: Nagy Tibor.

Gól: Killer M. (11., 29., 33.), Killer P.(31., 53.), Kovács Z. (74.).

Káloz–Sárosd 1-7 (1-5)

Vezette: Wittner József.

Káloz: Takács L. (Krautmann) – Pál A.(Takács T.), Magyar F. (Grigoliát), Baranyai, Ludányi – Szabó Sz., Fazekas Z., Szabó J., Tóth B. – Vámi (Somogyi), Szauervein (Jasztrapszky).

Sárosd: Pap B. – Dvéri Zs. (Kargl), Somogyi Sz., Gyuricza, Sipos J.- Kövecses (Egerszegi), Gál P., Meszlényi, Tornyai (Kovács Zs.) – Arany (Rauf), Tiber Sz. (Truszek). Játékos-edző: Dvéri Zsolt.

Gól: Baranyai (40.), illetve Gál P.(16., 45.), Dvéri Zs. (23.), Tornyai (37.), Kövecses (42.), Truszek (53.), Kovács Zs. (81.).

Aba-Sárvíz–Szabadegyháza 3-2 (1-0)

100 néző, V.: Bíró Dániel.

Aba-Sárvíz: Kálmán – Török, Kulcsár, Nyitrai D., Tóth R. – Esze A. (Ilyés), Tóth R., Esze T., Máyer – Lakk, Madácsi (Penczer). Vezetőedző: Bor Dezső.

Szabadegyháza: Deák M. – Szaniszló, Tóth P., Berényi, Vida – Vizi, Godra, Horváth F., Sági – Bozai A., Urbán (Kiss J.). Játékos-edző: Bozai Attila.

Gól: Máyer (27.), Esze T. (68.), Nyitrai D. (86.), illetve Godra (55.), Tóth P. (63.).

Kiállítva: Kulcsár (62.), illetve Bozai A.(67.).

Jók: az egész hazai csapat illetve Deák.

A hazai csapat kezdte jobban a mérkőzést, de a lehetőségeit elpuskázta. Erre Horváth révén kapufával válaszolt a Szabadegyháza. A 27. percben Máyer kapott kitűnő kiugratást és kilőtte a bal alsó sarkot. 1-0-val fordultak a csapatok. Az egyenlítés reményében nagyobb erőbedobással kezdte a második félidőt a vendég gárda. Az 55. percben Godra mintegy 22 méterről pazar szabadrúgás góllal egyenlített. A lendületben lévő alakulat újabb pontrúgáshoz jutott, Kulcsár szabálytalankodott Horváthtal szemben és mivel bár volt mögötte egy hátvéd kiállította őt a játékvezető.

A szabadrúgást követően a kipattanót Tóth Péter vágta a léc alá, 1-2. Alig néhány perccel később büntetőhöz jutott az abai csapat. Bozai előbb sárgát, majd piros lapot kapott. A megítélt 11-est Esze Tibor lőtte a kapu közepébe, 2-2. Ezt követően is voltak olyan esetek, amikor a sípmester akár csökkenthette volna a vendégek létszámát. Végül egy bal oldali beadás után a jól érkező Nyitrai juttatta a labdát a hálóba, 3-2.

Az abai Tóth Róbert (b3) és a szabadegyházi Bozai Attila (j) többször harcoltak a labdáért a hazai sikert hozó rangadón.

Fotó: Koppán Viktor

LMSK–Soponya 0-1 (0-0)

100 néző, V.: Zsélyi Cs.

LMSK: Boda – Varga P., Kovács I., Teichel T., Suba (Lázár) – Cziczinger (Tímár), Sütő L., Lakatos (Nagy B.), Kovács Cs. (Vámi) – Hornyák, Tombor. Játékos-edző: Kovács István.

Soponya: Albert – Farkas L. (Sütő Z.), Szabó A., Vinklár, Theisz (Szita) – Joó F., Szücs, Varga A., Radnics (Szombath) – Budai (Szolga), Kovács K. (Gyenis). Vezetőedző: Varga Mihály.

Gól: Sütő Z. (75.).

Jók: Boda J., illetve az egész vendégcsapat.

Sportszerű mérkőzésen, jó iramban kezdtek a csapatok. Mindkét kapu előtt akadtak lehetőségek a gólszerzésre. A hazai csapat a második játékrészben sem tudta akaratát érvényesíteni, és a lelkesen játszó soponyaiak egy jól eltalált távoli lövéssel megszerezték a vezetést. Az LMSK próbált egyenlíteni, melyre volt is lehetősége, de a fellazult hazai védelemmel szemben igazán veszélyes helyzetet inkább a vendégeknek sikerült kialakítaniuk. További gól nem született, így a vendégek örülhettek a három pontnak.