Dunaújváros

2012.10.09. 18:40

Török Péter súlyemelő bravúrja

Dunaújváros - Budapesten a BKV Előre sportcsarnokában rendezték meg a múlt héten az idei felnőtt férfi országos súlyemelő bajnokságot.

Török Péter a Dunaferr-MAFC színeiben szombaton a 105 kilogrammos súlycsoportban lépett dobogóra. Az évi eredmények alapján ebben a súlycsoportba nyolc versenyző kvalifikálta magát a döntőre. Már az is szép siker, hogy Töröknek masterkorú (39 éves) létére ez sikerült. A sportoló a nyolc versenyző közül egyéni csúcsbeállítással  120 kg szakítás, 140 kg lökés  260 kilóval a negyedik helyen végzett. A verseny olyan szoros volt, hogy csak 1-2 kilók döntöttek a helyezések sorrendjéről, és ebben az újvárosi versenyző remekül helytállt: aki verhető volt a mezőnyben, azokat  legyőzte.