Dunaföldvár

2015.03.09. 14:05

Dr. Reisinger János: megismerni kell a Bibliát, gondolkodni és megérteni

Dunaföldvár - Dr. Reisinger János irodalomtörténészt volt a Népszerű tudomány sorozat záró foglalkozásának előadója. A téma: az iszlám megjelenése a Bibliában.

L. Mészáros Irma

A Népszerű tudomány idei sikeres előadás-sorozatát egy remek előadó zárta. A dunaföldvári program szervezője és háziasszonya Fafkáné Simon Ildikó dr. Reisinger János irodalomtörténészt hívta meg, aki kandidátusi értekezését a Biblia és az irodalom kapcsolata témában írta, s aki jelenleg a Sola Scriptura Teológiai Főiskola tanszékvezetőjeként dolgozik.

Reisinger Jánost jól ismerik a helyi gimnazisták is, hiszen már több alkalommal is szerepelt a Magyar László napokon, hol József Attiláról hol a magyar és világirodalom rövidverseiről beszélt. Reisinger több mint tízezer előadást tartott már itthon és külföldön, de az iszlám megjelenése a Bibliában témára most kérték fel először.

Dr. Reisinger János előadásában elhangzott: a Bibliában vannak időpróféciák, amelyeknek bekövetkezését pontosan ki lehet számítani. Ennek bizonyítékát is adta a szövegekben fellelt jelképi számok és a történelmi események időpontjának összevetésével

Az utóbbi évtizedekben az iszlám hitű emberek aránya nagymértékben megnőtt az Európai Unión belül, de a párizsi és koppenhágai tragikus események különösen aktuálissá teszik a témát. A cím azonban meghökkentő, hiszen a Biblia jóval korábban keletkezett könyvek összessége. Az írások az első század végén lezárultak.

Míg a Korán az iszlám vallás elsődleges és kizárólagos forrása, amely a Mohameden keresztül kinyilatkoztatott szövegeket tartalmazza,- a hetedik századból származik.

Miként jelenhet meg akkor az iszlám a Bibliában? Reisinger János szerint a próféciákban, azaz a tíz különleges vázlatpróféciában és a közel félezer pillanatkép-próféciában találunk választ a kérdésre.

Az előadása elején Reisinger mindjárt megnyugtatta az aggódókat: a Biblia szerint korunkban nincs meghatározó szerepe az iszlámnak. Hatalma és döntő ereje a 19. század elején lejárt, de mint vallás megmaradt. A politika nem az iszlám kezébe fog kerülni, ettől nem félnék, mástól inkább - mondta rejtélyesen.

Az előadó összevetette a kereszténységet és az iszlámot, a Bibliát és a Koránt, majd a Jelenések könyvének kristálytiszta szerkezetét világította meg.

Végül a nyolcadik fejezet bizonyos részeit, a hétpecsétes könyv felnyitása jelképeit és üzenetét segítette megfejteni. Szerinte a szeretet hatalmát a hatalom szeretetével felcserélő kereszténységre zúdulnak a csapások az évszázadok során.

Kiemelte, hogy a Jelenések könyve csapássorozatokról beszél, s arról a folyamatról, ahogy a kereszténység a trón és oltár szövetségével elfordult Istentől. A 8. fejezet 13. része a démoni erők megjelenését jövendöli. A Bibliában vannak időpróféciák, amelyeknek bekövetkezését Reisinger János szerint pontosan ki lehet számítani.

Ennek bizonyítékát adta a szövegekben fellelt jelképi számok és a történelmi események időpontjának összevetésével, végigvezetve Mohamed látomásától és az iszlám megszületésétől kezdve a vallás elterjedésén és hódításain át egészen a török birodalom összeomlásáig.

A jelenről és a jövőről nemigen esett szó, mondván: olvasni, megismerni kell a Bibliát, gondolkodni és megérteni. Mert a népek nem tudnak fejlődni, csak az egyén tud jobbá válni.

Az egyéni fejlődés feltétele pedig a tanulás, gondolkodás. Ne várjuk, hogy mások megrágják, s mint bépipapit a szánkba adják jegyezte meg kissé provokatívan, s előadása végén könyveket is ajánlott az egyéni tanuláshoz.




Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a duol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!