Harmadik vonal

2024.05.23. 21:24

A Rácalmás és a Kulcs is pont nélkül maradt

A listavezető Kislánghoz utazott a Rácalmás vasárnap a Fejér vármegyei labdarúgó-bajnokság III. osztály déli csoportjának 24. fordulójában. A találkozón az esélyesebb Kisláng nyert a Duna-menti csapattal szemben.

Mindkét csapat egyaránt vereséggel zárta a fordulót

Szintén idegenben állt kezdővonalhoz a Kulcs csapata, akik a középmezőny derékhadában helyet foglaló Sárszentágotát kapták ellenfélként. A lejátszott 90 perc után a kulcsiak pontok és gólok nélkül térhettek haza.

Kisláng – Rácalmás 3–1 (3–1)

Rácalmás: Tóth – Nagy, Pinte, Molnár (Szabó 46.), Bartók, Juhos, Balogh, Suplicz, Hornyák, Molnár, Hatvany.

A bajnokesélyes Kisláng már szünet előtt lezárta a három pont sorsát. Az első félidő nyitányában gyors egymás után rúghattak büntetőt a csapatok. Először a házigazdák, majd a vendégek álltak a tizenegyes pont mögé. A 4. percben Erdei, az ötödikben a rácalmási Juhos zörgette a hálót. A 25. percben Takács is feliratkozott a góllövők közé. Végül az első találat szerzője, a kislángi Erdei zárta a gólgyártást, amivel el is dőlt a mérkőzés.

Sárszentágota – Kulcs 4–0 (3–0)

Kulcs: Murvai – Gallai, Németh, Godó, Ócsai, Cseresnye, Virág, Plézer, Horváth (Herczog 68.), Seres (Kozma 60.), Nyuli.

Nem ment jól a Kulcsnak,hiszen a szünetig már tetemes, háromgólos hátrányba kerültek. A pihenőt követően megcsappant a vendéglátók gólrúgó kedve, és csak egy találatot juttattak a vendégek kapujába. Összességében a négygólos sárszentágotai győzelem a tabellán elfoglalt helyeket tükrözte.
Két fordulóval a vége előtt a tabellán Rácalmás 26 ponttal a 11. helyen áll. Kulcs a 13., utolsó előtti pozícióban 16 ponttal várja a szebb időket. Utóbbiak már csak egy helyet ugorhatnak a sorrendben. A Rácalmás viszont akár hármat is, ha csak a pontokat számoljuk.

A további eredmények: Lajoskomárom – Vajta 3-0, Szabadegyháza – Kőszárhegy 2-6, Nagylók – Dég 0-1, Alap – Cece 6-1, LMSK – Tác-Csősz 4-1.