Labdarúgás

2024.04.29. 14:41

Ebben sokkal több volt, de gól nélkül nem lehet nyerni

A Fejér vármegyei labdarúgó I. osztály 25. fordulójában a tizenkettedik helyen álló Mezőfalva az előtte két ponttal álló Csórt fogadta alsóházi rangadón.

Horváth László

Az alsóházi rangadón megosztozott a pontokon a Mezőfalva és a Csór

Fotó: Horváth László

A hétvége legnagyobb meglepetése az volt, hogy a hetedik Lajoskomárom a saját pályáján tudta legyőzni a dobogó legfelső fokán álló és jelentős pontszámmal vezető MÁV Előre Főnix csapatát. Igaz, ehhez a diadalhoz hozzájárulhatott az is, hogy a 36. perctől emberhátrányban volt a Főnix.

KK Grain Kft.-Mezőfalva – Csór Truck-Trailer 0–0

Mezőfalva: Kovács Á. – Sági, Balázs, Rózsahegyi, Villám, Török, Márki, Németh L. (Németh B. 78.), Mekota, Kovács K. (Csontos 90.), Morár (Kertész 78.).

Az első félidőben sokkal jobban játszó hazai csapat hiába dolgozta ki helyzeteit, gól nélkül kellett szünetre vonulnia. Ugyanez az eredmény született a hátralévő negyvenöt percben is, csak egy jóval enerváltabb Mezőfalvát láthattunka pályán. Az egy pontnak joggal örülhetett a vendég együttes, a Mezőfalva egy nyerhető meccset hagyott a háta mögött. A krónikához tartozik még, hogy a vendégektől a 91. percben Finta Dánielt kiállították.

Villám Balázs mezőfalvi játékosedző így értékelt: – Ebben a mérkőzésben sokkal több volt, főleg az első félidőt nézve.

Sajnos ez a legnagyobb hibánk a tavasz folyamán, a gólszerzés. Játékban is felülmúltuk ellenfelünket, ezért is keserű a végeredmény.

Pécsi László edző, Csór: – Nem kikapni jöttünk, és ezt a célt elértük.

A forduló további eredményei: Mór – Maroshegy 2–1, Tordas – Tóvill-Kápolnásnyék 0–1, KK Grain Kft.-Mezőfalva – Csór Truck-Trailer 0–0, Martonvásár – Sárbogárd 2–6, Ercsi Kinizsi – Mány-Bicske II. 2–0, MÁV Előre FC Főnix – Lajoskomárom 2–3, A Sárosd – Bodajk találkozót elhalasztották.