Vármegyei labdarúgás

2024.03.11. 08:00

A Mezőfalva az éllovastól fél tucat gólt kapott, idén még pont nélkül a csapat

A hétvégén már a 18. fordulót rendezték a Fejér vármegyei első osztályú labdarúgó-bajnokságban, ahol az élvonalbeli csapatok közül csak a Tóvill-Kápolnásnyék nem szerzett győzelmet. A Mezőfalva éppen a listavezető Máv Előre FC Főnix együtteséhez utazott.

Horváth László

Ősszel csak három gólt kaptak, most a dupláját

Fotó: Horváth László

A találkozót az Agárdi Parkerdő Sporttelepen rendezték, de ez a vendégek szempontjából mindegy is volt, hiszen egy jó első félidő után már nem lehetett kérdés, melyik csapaté a három pont. Az egygólos hazai vezetéses fordulót követően végül 6:0-s eredménnyel zártak a vasutasok.

Máv Előre FC Főnix – KK Grain Kft.-Mezőfalva 6–0 (1–0)

Máv Előre: Nideczki - Jungwirth, Bolla, Csiba, Adorján, Kertész, Nyikos, Balogh, Pápai, Réti, Zólyomi. Cserék: Barsch, Gruber, Rubos, Andróczi, Rubos, Tóth.

Mezőfalva: Kovács Á. – Sági (Gertner 58.), Balázs, Rózsahegyi, Rakonczai, Márki (Csontos 65.), Németh L., Kovács B., Németh B., Kovács K., Morár.

A 22. percben érkezett az első találat Adorján részéről, aztán a szünetig tartotta magát a Mezőfalva. A gólcsend végül az 53. percben tört meg, amikor Kertész is feliratkozott a listára. Ezután már sorozatban zörgette a mezőfalvi hálót a Máv Előre, fél tucatig meg sem álltak.

További eredmények: Tóvill-Kápolnásnyék – Maroshegy 2–2, Tordas – Sárosd 1–1, Mány-Bicske II. – Csór Truck Trailer 3–3, Ercsi – Mór 0–1,  Lajoskomárom – Enying 2–3. A Sárbogárd – Bodajk mérkőzés elmaradt, mert a sereghajtó vendégek nem álltak ki.