Női kézilabda-bajnokság

2023.12.14. 10:30

Nagyatádi vereséggel zárták az NB II-es évet

Az NB II-es felnőtt női kézilabda-bajnokság E-csoportjában a DKKA korosztályos együttese az idei utolsó mérkőzését a negyedik helyezett Nagyatád otthonában játszotta.

Faragó Kira két gólt lőtt

Nagyatádi RKC SE – DKKA U21 30–25 (13–12)

DKKA: Krasznai, Berki (kapusok), Fehér 6, Egejuru 6, Dobos 5, Badacsonyi, Maurer 2, Polányi, Somogyi, Faragó 2, Megyeri 2, Deli, Bruzsa, Borhy, Vas 1, Mikó 1. Edző: Zubai Gábor.

Az első félidőben jól tartották magukat vendégeket, aztán a második elején öt góllal ellépett a Nagyatád. Innen háromra, 20–17-re felzárkózott a DKKA, azonban ismét több hiba csúszott a játékba, így a hazaiak megduplázták fórjukat (26–20) az utolsó tíz percre, amit már nem tudott ledolgozni az újvárosi csapat.

A tavaszi folytatást a hatodik helyről hat ponttal várja a Kohász, és még három forduló van vissza az alapszakaszból. Ezt követően az első négy a felső-, az utolsó négy pedig az alsóházi rájátszásban folyatja a küzdelmeket az egyik területi csoportban.

CSAPATMGYDVLGKGGKP
1.Siófok KC119113622808219
2.Mohácsi TE 1888119023532599418
3.NEKA U21118123222715117
4.Nagyatádi RKC SE11614293287613
5.Szekszárdi FGKC11308284299-156
6.DKKA U2111308300340-406