Futsal

2022.03.08. 23:51

Biztató játék, de vereség a vége

A futsal NB II. nyugati csoportjában a 22. fordulóval ért véget az alapszakasz, amit a Dunaújváros Futsal csapata Tihanyban zárt le hétfőn este lapzártánk után. A reményt keltő első félidő után végül a hazaiak örülhettek.

Balogh Tamás

A hazai csapat számára volt nagyobb a tét, győzelmével biztosan a felsőházi rájátszásban folytatja.

Tihany – Dunaújváros Futsal 4–1 (0–0)

DF: Bán – Bartha, Szili, Perjési, Dobrovitz. Csere: Cseresnyés (kapus), Béni, Gráczer, Danó, Szabó, Németh, Facskó.

Az első félidőben a hazai csapat módszeresen, és nem ritkán nagy szerencsével tette a dolgát. A felek legutóbbi találkozásához képest meglepetést okoztak a vendégek a céltudatos játékukkal, ami nagy küzdelmet, de gól nélküli állást hozott. Az újvárosiak végre ismét azt az arcukat mutatták, amit olyan sokan vártak tőlük. A „nagy mágia” nélkül, de Facskó József edző elvárásai szerint megvalósított játék sokat ígért, de még keveset hozott. Micsoda öröm született volna, ha már a szezon kezdete óta az ő receptúráját valósították volna meg a fiúk. A gólhelyzetek? Addig eljutottak, de az értékesítésbe rendre hiba csúszott.

A második félidőben a vendégek a döntetlenből bátorságot merítve, bizakodva készülődtek a kezdéshez, a hazaiak pedig elszántan tértek vissza a játéktérre, ugyanis érthetően a saját kedvük szerint akarták alakítani a játék képét. Végül az ő tervük valósult meg. A nagy hévvel indult játékrész első perceiben már megrezdült a DF hálója. Bocsev megszerezte a hazaiak áhított vezetését. El kell ismerni, ez a gól hidegzuhanyként érte a vendégeket, bár a futsalos berkekben is szívesen mondogatják, „egy gól nem gól” ebben a rendes körülmények között nagyon gyors játékban.

A baj nem jár egyedül, e meccsen aztán újvárosi szempontból kivált igaz volt a közmondás. Előbb Bartha kapott egy sárgát, majd a lassan elbizonytalanodó játékukat ismét kihasználták a hazaiak. A folytatásban Hoffer rázta meg magát és a vendégek hálóját.

Ez már egy kicsit több volt, mint amit az aznapi fiatal piros mezesek el tudtak viselni. Jött a kis csapatok sokkja: a túlfűtött hangulat, a szépítés kényszere és olyankor persze könnyen becsúszik egy ­rossz mozdulat, mint amit ezúttal Perjési mutatott be: gólszerző lett, csak ezúttal a Tihanyhoz írták a találatot. A szépítő gól Szili Szabolcsé lett, a kegyelemdöfést Szűcs Máté vitte be.

A bajnokságban egy rövid szünet következik és elkezdődik a rájátszás az alsóházban. Remélhetőleg addigra a Dunaújváros Futsal is jobb formába lendül!

További eredmények: Haladás II – Szigetszentmiklós 9–1, PTE PEAC – BAK 10–1, UTE – Magyar Futsal Akadémia 5–11, ELTE-BEAC – REAC Sportiskola 1–0. A Sárvár – Nagykanizsa találkozó félbeszakadt. A szövetség honlapjának beszámolója szerint a Sárvárnak 11 góllal kellett volna nyernie a felsőházi tagságért. A találkozó a második fél­idő közepén, 5–0-ás hazai vezetésnél szakadt félbe, miután az alapból csak három cserejátékossal felálló vendégeknél előbb több futsalos is megsérült, majd a 26. percben Takács Dávid, a 27.-ben pedig az eredetileg kapusként nevezett Szakmeiszter Ádám kapott azonnali piros lapot. Mivel a jelentett sérülésekkel és a két kiállítással 2+1 fő alá csökkent a kanizsaiak létszáma, a játékvezetőnek nem maradt más lehetősége, mint megszakítani a meccset. A Szakmeiszter kiállításakor megítélt büntetőt sem végezhette el a Sárvár.