Mindhárom korosztályban

2021.12.28. 08:51

Győzelmekkel búcsúztatták 2021-et a Sárkányok

Jól sikerült az évzárás a Dunaújvárosi Sárkányoknak. Boda Gáborék mindhárom korosztályban győzelmekkel búcsúztak a 2021-es esztendőtől, így szépen zárták az évet.

Fotó: dragons.hu

U18: győzelem a megyei nagy rivális ellen

Nagy feladat várt a Sárkányokra, akik az év utolsó mérkőzésén idegenben léptek pályára a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia U18/B csapata ellen. A vendégek jól kezdtek, 11-2-vel nyitottak, így a hazaiaknak időt is kellett kérniük. Ezt követően azonban magukra találtak, és egészen a negyedik negyed elejéig 1-2 pont volt a különbség a felek között.

A záró etapban ismét megléptek a Sárkányok, sikerült egy állandónak mondható 8-9 pontos előnyt kiépíteni, amit sikerrel tartottak a végéig.

Országos junior bajnokság, nyugati régió, A csoport

Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia U18/B – AF-Dunaújvárosi Sárkányok U18/B 74-80 (17-15, 18-25, 20-16, 19-24)

Kezdők: Rabi 3, Matucza 14 (16 lepattanó), Csernák 11/6, Hoffmann 10, Hajnal 9/3. Cserék: Szemenyei 25/21 (10 lepattanó), Szűcs 8/6, Toronyi, Bíró-Juhász, Jánosházi.

U16: Megvan a harmadik

Ezúttal is győzni tudott a kadett bajnokságban az U16-os csapat. Ezen a mérkőzésen a DKKA B csapat volt az áldozat. A találkozó távolról sem volt egyszerű, a Sárkányok mind védekezésben, mind pedig támadásban pontatlanok voltak, aminek 10 pontos hátrány lett a következménye.

A második félidőre azonban feljavultak a dunaújvárosiak, akik így visszajöttek a meccsbe – elsősorban a védekezésen javítva –, így egy 1 pontos győzelemmel búcsúzhattak az évtől.

Országos kadett bajnokság, nyugati régió, C csoport

AF-Dunaújvárosi Sárkányok/B – Dávid Kornél KA/B 71-70 (14-20, 22-25, 20-11, 15-14)

Keret: Verhóczki 18, Katona 15, Bíró-Juhász 9, Veres-Kovács 8, Kuczka 8, Marsiske 7, Hajdú 6/6

U11 Dunavecse – Siker már a második tornán

Az U11-es gárda Veszprémbe utazott a szezon második Kenguru kupájára. Az első mérkőzésen még érezhető volt a növendékeken a megilletődöttség, ennek ellenére szépen tartották magukat. A találkozó vége pedig filmbe illő volt, ugyanis kevesebb, mint 1 másodperccel a vége előtt 18:18-as állásnál Prohászka Simeon fordulásból feldobta a labdát a levegőbe, és beesett.

A második mérkőzésen már látszott a fáradtság a gyerekeken, akik már az első negyedben nagy hátrányt szedtek össze. Ezt követően magukra találtak, és végig partiban voltak ellenfelükkel szemben, közelebb azonban nem tudtak férkőzni a DKKA csapatához, így kikaptak ugyan, búslakodni azonban így sem volt okuk.

Dunavecsei Sárkányok – VUKE U11 Simonyi 20-18 (2-8, 7-1, 4-6, 7-3)

Csapat: Prohászka Simeon 7, Roszik Csaba 5, Csontos Benett 2, Lovas Noel 2, Kovács Zorán 2, Prohászka Benedek 2, Halász Benett, Karácsony Henrietta, Balázs Alexa.

DKKA Tigrisek – Dunavecsei Sárkányok 34-20 (14-0, 9-9, 7-6, 4-5)

Csapat: Prohászka Simeon 8, Halász Benett 5, Roszik Csaba 5, Balázs Alexa 2, Karácsony Henrietta, Prohászka Benedek, Kovács Zorán, Lovas Noel, Csontos Benett.