Rájátszást érő helyen

2021.12.04. 21:38

Bravúros győzelmet aratott Ajkán a DAB a MAC ellen

Fegyelmezett játékuknak, Szűcs duplájának, Kovács remek védéseinek is köszönhetően arattak hosszabbításos, 4-3-as győzelmet a Dunaújvárosi Acélbikák a MAC HKB Újbuda elleni ajkai összecsapáson.

duol.hu

Közel két hét szünet után játszott újra tétmérkőzést a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongcsapata, amely a MAC HKB Újbuda együttesét látta vendégül az Erste Liga újabb fordulójában. Ám ezúttal nem a Dunaújvárosi Jégcsarnokban, hanem a sportág népszerűsítése miatt a Magyar Jégkorong Szövetség által megszervezett Erste liga Matiné keretein belül Ajkán, ahova két busszal érkeztek meg a dunaújvárosi drukkerek.

A DAB kezdésére nem lehetett panasz, mert Szűcs már az első perc legvégén meglepte Farkas kapust egy éles szögből leadott lövéssel, így nagyon hamar megszerezte a vezetést csapatának (1-0). Nem sokáig örülhettek az Acélbikák, mert Gooch kapu mögül visszatett passzából Schlekmann egyenlített a hatodik perc derekán a MAC (1-1). A folytatás kiegyenlített játékot hozott, de a lényegesen nagyobb lehetőségek a dunaújvárosiak előtt adódtak. A 16. percben megkapta első emberfórját a MAC, de a Bikák jól védekeztek, s bár kiegészülésük után is fölényben maradtak a vendégek, az eredmény nem változott, így 1-1-es állással vonultak pihenőre a felek.

A második etap elején újra emberelőnybe került a MAC, bizony Kovács kapusnak bravúrok sorozatára volt szüksége ahhoz, hogy tartsa az eredményt. Elég volt azonban egy pillanatnyi kihagyás a vendégektől, s azonnal büntettek az Acélbikák, mert Lőczi ugrott ki szólóban, és Farkast becsapva, fonákkal a hálóba emelt a 26. percben (2-1). Azonban a játékrész dereka előtt ismét egalizált a MAC, miután Izacky csent korongot Szécsitől, majd lőtt a hálóba, de erre is volt válasza a Gudas-csapatnak, amely a 36. percben emberelőnybe került, s a fórt mindössze huszonhárom másodperc alatt értékesítve, Bubnov találatával megint vezetésnek örülhetett (3-2). A fővárosiak persze nem adták fel, s ahogy eddig, úgy ezúttal is gyorsan egalizáltak Schlekmann révén, így a második szünethez érve is egált mutatott az eredményjelző (3-3).

A harmadik etap elején nagy esélyt kaptak a Bikák, ám hiába játszhattak közel két percig kettős előnyben, csak helyzetekig jutottak, gólig nem. Miután kiegészült a MAC, ismét kisebb fölénybe került, de ez helyzetekben igazán nem mutatkozott meg, sőt, Szécsi ziccerénél Farkasnak kellett nagyot védenie az 51. percben. Nem sokkal később Izacky szólójánál mutatott be újabb bravúrt Kovács, majd a hajrában Török előtt volt még lehetőség, ám az eredmény már nem változott, így 3-3-as döntetlent hozott a rendes játékidő.

Jöhetett az ötperces ráadás, amelyben újra emberelőnybe került a fővárosi alakulat, ám ahogy a korábbiakat, úgy ezt is önfeláldozó játékkal védekezték ki Leo Gudas játékosai. Miután kiegészült a DAB, egy gyors ellentámadást vezetett, és az első DAB-gól szerzője, Szűcs István egy remek csel után kilőtte a rövid felső sarkot, megszerezve ezzel a győztes gólt. Tehát az Acélbikák bravúros, 4-3-as sikerrel, két ponttal a zsebükben zárták a matinét a tabella élmezőnyéhez tartozó MAC ellen.

Győzelmével a DAB a tabellán megelőzte a DVTK-t, és a rájátszást jelentő tizedik helyre lépett.

DAB – MAC HKB Újbuda 4-3 (1-1, 2-2, 0-0, 1-0) – hosszabbítás után

DAB: Kovács – Bubnov 1, Pozsár (2), Kabatayev, Török (1), Szappanos – Benke, Bobcek, Németh P., Rybchyk, Szűcs 2 – Erdély, Szécsi, Horváth (1), Lőczi 1, Németh Á. (1) – Tamás, Druja, Gebei, Marosi, Pinczés O. Vezetőedző: Leo Gudas.

MAC: Farkas – Macaulay (1), Tóth G. (1), Schlekmann 2, Gooch (2), Izacky 1 (1) – Garát, Ádám, Dansereau, Ritter – Pozsgai (1), Csollák, Stevens, Molnár, Djumic – Dóczi, Tóth R., Kreisz, Pápa. Vezetőedző: Kangyal Balázs.

Forrás: acélbikák.net