A tudomány határai

2020.03.17. 18:00

A Netflix sikersorozatának előzménytörténete

A József Attila Könyvtárban megtalálható és kölcsönözhető könyveket a helyi könyvtárosok ajánlják az intézmény honlapján az olvasóknak.

duol.hu

Ezúttal Takács Eszter ajánlóját adjuk közre, amelyet Gwenda Bond: Gyanakvó elmék című kötetéhez írt. A könyv a Stranger Things sorozat első kötete.

A történet 1969 júliusában indul az Indiana állambeli Hawkinsban. Javában zajlik a vietnámi háború, ami az akkori fiatalok életének mindennapjait meghatározza.

Meddig mehetünk el egy ember manipulálásával?

Terry Ives, a fiatal egyetemista lány tanulmányai mellett egy kávézóban dolgozik, és fülig szerelmes a barátjába, Andrew-ba. A fiatal lány elhivatott, hogy valami nagy dolog részese legyen. Ezért amikor a szobatársa révén értesül egy titkos kormányzati laborról, önként jelentkezik teszt­alanynak. A hawkins-i laboratóriumban dr. Martin Brenner felügyelete alatt az egyes pszichológiai kísérletek során drogok és gépek segítségével az emberi elme befolyásolhatóságát vizsgálják.

Terry itt ismeri meg a többieket: Kent, a médiumot, Alice-t, a különc autószerelőt és Gloriát, a színes bőrű, képregényekért rajongó egyetemistát. Ők négyen nemcsak barátok, hanem szövetségesek is lesznek. Ugyanis a hawkins-i laborban zajló bizarr kísérletek során a négy barát megpróbál a végére járni, hogy pontosan mi történik a laborban, és hogy valójában ki lehet Tizenegy, ha csak tíz mappa van dr. Brenner irodájában. Amikor a helyzet tarthatatlanná válik, Terry elhatározza, hogy megpróbálja megmenteni barátnőjét, Alice-t, valamint a különleges képességekkel bíró, 8-as kislányt…

A Gyanakvó elmék izgalmasnak ígérkezik Fotó: olvasoklub.com

A könyv a Netflix sikersorozatának előzménytörténete, ami bemutatja, hogyan is kezdődött el minden, ami a Stranger Things sorozat cselekményéhez vezetett. A regény kapcsán felvetődnek bizonyos etikai és morális kérdések: mit tehet meg a tudomány a cél érdekében, mi történik, ha a rendszer befolyásolja az emberek életét, és meddig mehetünk el egy ember manipulálásával…

„Apunak nem hazudunk – mondta halkan Kali. (…) ...remegő ajkához emelte az ujját, a titoktartás jeleként. Akkor Brenner nem tudja. – Mindig rájön.”

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a duol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában