Belga Nagydíj - Vettel győzött, kettős Red Bull-siker

A világbajnoki címvédő Sebastian Vettel, a Red Bull német pilótája nyerte vasárnap a Forma-1-es Belga Nagydíjat.

MTI

Vettel mögött csapattársa, az ausztrál Mark Webber lett a második, a brit Jenson Button (McLaren) pedig a harmadik.

A német autóversenyző, aki rajt-cél győzelmet aratott a belga GP-n, újabb, idei hetedik sikerének köszönhetően már 92 ponttal vezet Webber és 102-vel a spanyol Fernando Alonso (Ferrari) előtt.

Nagy bravúrt hajtott végre Michael Schumacher: a hétszeres világbajnok, aki a 24., utolsó helyről rajtolt, végül az ötödiken fejezte be jubileumi versenyét. A klasszis német pilóta húsz éve éppen a belga viadalon kezdte meg ragyogó F1-es karrierjét.

Nico Rosberg, Schumacher csapattársa a Mercedesnél, remekül elkapta a rajtot és az ötödikről az első helyre lépett elő. A nyitó kör végén a német versenyző mögött Vettel és a brazil Felipe Massa (Ferrari) következett. A harmadik körben Vettel visszaelőzte Rosberget.

Az ötödik körben Alonso és a brit Lewis Hamilton (McLaren) is Massa elé került, majd a hetedikben már a spanyol volt az első, Hamilton a második, Rosberg a harmadik, mert közben Vettel kereket cserélt.

A 13. körben a japán Kobajasi Kamui (Sauber) előzés közben óriási, közel 300 km/órás sebességgel ütközött Hamiltonnal. A brit szinte fékezés nélkül belerohant a szalagkorlátba és a képek tanúsága szerint kissé megszédült, de végül a saját lábán hagyta el a roncsot. Beküldték a biztonsági autót.

A Safety Car a 16. körben hagyta el a pályát, az élen Alonso robogott, mögötte Webber, Vettel és Massa következett.

Két körrel később már Vettel vezetett, miután Webbert és Alonsót is megelőzte.

A spanyol a harmincadik körben cserélt másodszor kereket, Vettel pedig eggyel később járt a boxutcában.

Tíz körrel a leintés előtt Vettel, Alonso és Webber volt az élen. A 37.-ben Webber megelőzte Alonsót és felzárkózott csapattársa, Vettel mögé. Két körrel a zárás előtt aztán a pokoli gyors Button lehagyta Alonsót és ezzel feljött a harmadik helyre.

Schumacher két körrel a leintés előtt megelőzte csapattársát, Rosberget, aki burkolt utasításra - "takarékoskodj az üzemanyaggal" - elengedte maga mellett a veterán pilótát.

Vettel indul az élről

A világbajnoki címvédő Sebastian Vettel, a Red Bull német pilótája indulhat az élről a vasárnapi Forma-1-es Belga Nagydíjon.

A szombati időmérő edzésen Vettel mögött a brit Lewis Hamilton (McLaren) lett a második, az ausztrál Mark Webber (Red Bull) pedig a harmadik.
A spanyol Fernando Alonso (Ferrari) csak nyolcadikként zárt a szemerkélő esőtől nedves pályán. A hétszeres világbajnok Michael Schumacher (Mercedes) már a kvalifikáció első szakaszának nyitókörében a szalagkorlátnak csapódott és mért idő nélkül kiesett. A német sztárpilóta húsz éve éppen a belga GP-n kezdte meg F1-es diadalmenetét.
A versenybíróság öt hellyel hátrébb sorolta Pastor Maldonadót, mert a Williams venezuelai versenyzője az időmérő edzésen ütközött Hamiltonnal.