2012.02.14. 20:17

Fölényes győzelem a Dabtól

Dunaújváros - Kedd este mindent megtett a DAB.Docler, hogy hazai pályán kezdhesse az osztrák Nationalliga rájátszását.

Bobory Balázs

A negyedik helyre hajtó dunaújvárosiak az EHC Liwest Linz második csapatát fogadták és egyértelmű fölényben jégkorongozva 11-2 (1-0, 5-0, 5-2) arányban győztek a vendégek ellen. Az Acélbikák góljait Szappanos (2), Kiss Á. (2), Virág, Hegyi Á. Z., Strenk, Mestyán, Sabados, Dancsfalvi és Papp Cs. szerezték. Ahhoz, hogy a DAB negyedik helyen zárjon, szerdán az Innsbrucknak le kell győznie a Feldkirchet.

Az Acélbikák viszont már másra figyelnek, hiszen a szerdai napon, 18 órától megkezdődik a Mol Liga döntője. A Dunaújváros hazai jégen kezdi a négy nyert meccsig tartó párharcot a Miskolc ellen.