Képgalériával

2023.11.05. 17:06

A DFC bravúros pontszerzése a listavezető ellen

Vasárnap hazai pályán fogadta az NB III-as labdarúgó-bajnokság 14. fordulójában a Dunaújváros FC a listavezető Szentlőrincet. A meccsen a hazaiak remek teljesítménnyel döntetlent játszottak.

Vörös Tamáséknak joggal járt a pacsi

DFC – Szentlőrinc 1–1 (1–1)
DFC: Molnár – Horváth, Hegedűs (Perjési, 75.), Szepessy, Stampfel, Hompót, Puskás, Vörös (Ferenczy, 84.), Tapiska, Bata, Marlen (Péter, 87.). Vezetőedző: Dobos Barna.
Alaposan meglepte ellenfelét a hazai csapat, ugyanis a 3. percben Bata passzából Puskás fejelt gólt. Aztán magára talált a Szentlőrinc, a 18. percben szabadrúgáshoz jutottak közel 17 méterről. Az erős lövés kijött Molnárról, amire a leggyorsabban Németh reagált és egyenlített. A folytatásban is fölényben volt a vendég alakulat, de a hajrában a DFC is egyre többször jutott el az ellenfél kapujához, igaz, komoly helyeztetet nem sikerült kialakítani.

A szünet után az 56. percben tizenegyest kaptak a vendégek kezezésért, az erősen vitatható ítélet nyomán Rétyi állt a labda mögé, de Molnár megfogta a büntetőt. Nem sokkal később kis híján vezetést szerzett a DFC, azonban a kapufa mentett a vendégek hálóőre helyett. A 72. percben Marlen került óriási helyzetbe, azonban a már csak vele szemben álló szentlőrinci kapus mellett nem tudta ellőni a labdát. Szinte a következő akcióból meg a Szentlőrinc állt nagyon közel a gólszerzéshez, de egy óriási mentéssel megmenekült a hazai háló. A hajrában az éllovas mindent megpróbált a győzelemért, de a DFC állta a rohamokat, s végül fantasztikus pontszerzéssel zárta a meccset.

A csoportban szereplő, élmezőnyhöz tartozó Dunaföldvár a vártnál nehezebben, csak a hajrában tudta legyőzni a mérkőzés előtt tizedik helyén álló ellenfelét.
Bonyhád-Majos – FCD 2–4 (2–1)
FCD: Vukman – Horváth, Molnár,  Szedmák (Ladányi P. 82.), Gál, Urbán (Keringer 74.), Frőhlich (Rabi 89.), Bartha, Kun, Tóth M., Ladányi V. (Dorogi 46.). Vezetőedző: Varga Balázs.

G.: Pál (35.), Molnár (öngól 38.), illetve Tóth (10.), Bartha (52.), Görög (85.), Ladányi P. (89.).

Az újvárosi csapat pontszerzésével továbbra is az utolsó helyen áll, azonosan a Szekszárddal, azonban az ő meccsük elmaradt. A földváriak a harmadik Nagykanizsa veresége után egy pontra közelítették meg őket a Fradival együtt.

A forduló további eredményei: MTK Budapest - Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 2-4, Ferencváros II. - Nagykanizsa 1-0, Kaposvár - Fehérvár II. 3-0, Mohács-Érd 0-2, Iváncsa - PTE-PEAC 2-0. A Szekszárd - Paks II. találkozó elmaradt.