Szenegál az afrikai kontinens első győzelmét szerezte meg a vb-n

2022.11.25. 16:21

Megszületett Katar első vb-gólja, de ez nem volt elég a pontszerzéshez Szenegál ellen

Szenegál 3–1-ra legyőzte a házigazda Katart a labdarúgó-világbajnokság A-csoportjának harmadik mérkőzésén. Ezúttal is remek, gólgazdag második félidőt láthattunk a tornán.

Balázs Dávid, Róth Zoltán

A katari Abdel-Karim Hasszán (b) és a szenegáli Ismaila Sarr a katari labdarúgó-világbajnokság A csoportjának második fordulójában játszott Katar-Szenegál mérkőzésen a dohai at-Tumama Stadionban 2022. november 25-én.

Fotó: MTI/AP/Haszan Ammar

VILÁGBAJNOKSÁG, KATAR
2. FORDULÓ
A-CSOPORT
KATAR–SZENEGÁL 1–3 (0–1)
Doha, al-Tumama Stadion. Vezette: Antonio Mateu Lahoz (spanyol)
KATAR: Barsem – Pedro Miguel (Vaad, 83.), I. Mohammad, Huhi, A. Hasszan, H. Ahmed (Szalman, 83) – al-Hajdosz (Muntari, 74.), Budiaf (Hatem, 69.), Madibo – A. Ali, Afif. Szövetségi kapitány: Félix Sánchez
SZENEGÁL: É. Mendy – Sabaly, Koulibaly, Jakobs (P. Cissé, 78.), Ab. Diallo – I. Gueye, N. Mendy (P. Sarr, 78.) – K. Diatta (Ciss, 64.), Diédhiou (Dieng, 74.), I. Sarr (Ndiaye, 74.) – B. Dia. Szövetségi kapitány: Aliou Cissé
Gólszerző: Muntari (78.), ill. B. Dia (41.), Diédhiou (48.), Dieng (84.)

Szenegál a második meccsét már megnyerte a csoportban (Fotó: Getty Images)

2. FORDULÓ
A-CSOPORT

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

ÖSSZEFOGLALÓ

Világbajnokságon most először találkozott egymással az Ázsia-kupa címvédője (Katar) és az Afrika-kupa győztese (Szenegál).

A 4. percből jegyezhettük fel az első lövési kísérletet, Ismaila Sarr éles szögből leadott kísérletét azonban blokkolta egy védő.

Az első negyedóra végén veszélyeztetett először a hazai csapat. Percekkel később aztán a túloldalon Famara Diédhiou fejeséből majdnem vezetést szerzett Szenegál, Mesaal Barsem nem a legjobb ütemben mozdult ki a kapujából. A katari kapuvédő, fogalmazzunk úgy, veszélyesen futballozott az első játékrészben, mert volt még egy rossz kijövetele Édouard Mendy kirúgása után.

Bő félóra elteltével egy katari játékos a földre huppant, de a spanyol játékvezető, Antonio Mateu Lahoz sípja néma maradt. Jó döntés született? Megoszlanak a vélemények a szerkesztőségünkben is.

A 41. aztán megszerezte a vezetést Szenegál. Bualem Huhi hibázott nagyot a tizenhatoson belül, Boulaye Dia pedig köszönte szépen a labdát, és a kapuba lőtte azt (0–1).

A szünet után rögtön megduplázta előnyét a szenegáli csapat, egy sarokrúgás után Famara Diédhiou csúsztatott a kapuba (0–2).

A gól után a vendégek átengedték a területet Katarnak, amire majdnem rá is fizettek. A 61. percben Abdelkarim Hasszan bombázott távolról, majd Almoez Ali lövését védte bravúrral Édouard Mendy.

A 67. percben Iszmail Mohammad bólintott, de a Chelsea kapusa ezúttal is állta a sarat, és bizonyította klasszisát.

A 78. percben a csereként pályára lépő Mohammed Muntari szerezte meg Katar első gólját a világbajnokságok történetében, méghozzá egy gyönyörű fejesből (1–2).

Az egyenlítés azonban nem jött össze, ugyanis Bamba Dieng a hajrában lezárta a meccset (1–3).

Katar továbbra is pont nélkül áll a csoportban, és jó eséllyel nem jut tovább, míg Szenegálnak megvan az első győzelme a vb-n.

KATAR
KAPUSOK: 1 Szaad al-Sib (al-Szadd), 21 Juszef Hasszan (al-Garafa), 22 Mesaal Barsem (al-Szadd)
VÉDŐK: 2 Pedro Miguel „Ró-Ró (al-Szadd), 4 Mohammed Vaad (al-Szadd), 5 Tarek Szalman (al-Szadd), 13 Muszab Heder (al-Szadd), 14 Homam Ahmed (al-Garafa), 15 Basszam al-Ravi (al-Duhail), 16 Bualem Huhi (al-Szadd), 17 Iszmail Mohammad (al-Duhail)
KÖZÉPPÁLYÁSOK: 3 Abdelkarim Hasszan (al-Szadd), 6 Abdulaziz Hatem (al-Rajjan), 8 Ali Aszad (al-Szadd), 10 Hasszan al-Hajdosz (csk, al-Szadd), 12 Karim Budiaf (al-Duhail), 20 Szalem al-Hadzsri (al-Szadd), 23 Asszim Madibo (al-Duhail), 24 Naif al-Hadhrami (al-Rajjan), 25 Jasszem Gaber (al-Arabi), 26 Mosztafa Tarek (al-Szadd)
TÁMADÓK: 7 Ahmed Alaeldin (al-Garafa), 9 Mohammed Muntari (al-Duhail), 11 Akram Afif (al-Szadd), 18 Halid Munir (al-Vakra), 19 Almoez Ali (al-Duhail)
SZÖVETSÉGI KAPITÁNY: Félix Sánchez (spanyol)

SZENEGÁL
KAPUSOK: 1 Seny Dieng (Queens Park Rangers – Anglia), 16 Édouard Mendy (Chelsea – Anglia),  23 Alfred Gomis (Rennes – Franciaország)
VÉDŐK: 2 Formose Mendy (Amiens – Franciaország), 3 Kalidou Koulibaly (csk, Chelsea – Anglia), 4 Pape Abou Cissé (Olympiakosz – Görögország), 8 Cheikhou Kouyaté (Nottingham Forest – Anglia), 10 Moussa Ndiaye (Anderlecht – Belgium), 12 Fodé Ballo-Touré (AC Milan – Olaszország), 14 Ismail Jakobs (Monaco – Franciaország), 21 Youssouf Sabaly (Real Betis – Spanyolország), 22 Abdou Diallo (RB Leipzig – Németország), 24 Moustapha Name (Pafosz – Ciprus)
KÖZÉPPÁLYÁSOK: 5 Idrissa Gueye (Everton – Anglia), 6 Nampalys Mendy (Leicester City – Anglia), 11 Pathé Ciss (Rayo Vallecano – Spanyolország), 15 Krépin Diatta (AC Monaco – Franciaország),17 Pape Matar Sarr (Tottenham Hotspur – Anglia), 25 Mamadou Loum (Reading – Anglia), 26 Pape Gueye (Olympique Marseille – Franciaország)
TÁMADÓK: 7 Nicolas Jackson (Villarreal – Spanyolország), 9 Boulaye Dia (Salernitana – Olaszország), 13 Iliman Ndiaye (Sheffield United – Anglia), 18 Ismaïla Sarr (Watford – Anglia), 19 Famara Diédhiou (Alanyaspor – Törökország), 20 Bamba Dieng (Olympique Marseille – Franciaország)
SZÖVETSÉGI KAPITÁNY: Aliou Cissé