Rájátszás

2024.04.16. 13:30

Újabb fontos győzelmet arattak a dunaújvárosi futsalosok

A bajnokság hajrájába érkeztek a csapatok, senki sem szeretne már hibázni. Ezért is volt minden résztvevőnek nehéz feladat a férfi futsal NB II. nyugati csoport alsóház 4. fordulója, amikor hétfőn este a Dunaújváros Futsal csapata az Asterix SC Érd ellen aratott magabiztos sikert.

Balogh Tamás

Csányi Dávid foglalta keretbe góljaival a meccset

A dunaújvárosi fiúk a legutóbbi parádés, 12-0-s, a Tihany Futsal ellen elért hazai mérkőzéssel hangolódtak az érdi összecsapásra. Az imponáló siker nem tette őket elbizakodottá, amit a lőtt góljaik száma is bizonyít.

Asterix SC Érd – Dunaújváros Futsal 2-5 (0-1)

Dunaújváros Futsal: Cseresnyés – Ivacs, Fekete, Csányi, Németh. Csere: Tóth Sz. (kapus), Váradi, Puskás, Varga, Kuti, Vincze. Vezetőedző: Tóth Árpád.

A hazai háló először Csányi Dávid találatától a nyolcadik percben zörrent. A félidő a továbbiakban további gól nélkül telt el. A szünet után úgy tűnik megrázták magukat a csapatok. Előbb Puskás Attila, majd Kuti András köszönt be a kapusnak (0-3) a 26. percben. A hazaiak első találata Kozáké volt a 36. percben. A hajrá az újvárosi csapaté lett, előbb Varga Milán, aztán ismét Csányi Dávid talált a kapuba, amire szintén a 39. percben újra Kozák válaszolt szépító góljával.

Ami a riválisokat illeti, a tihanyiak kemény vendettában 10-0-ra verték az Érd-SZISE csapatát, a Mad Dogs-Viadukt ezúttal pihenős volt, így előttük egy pont előnnyel áll az élen a Dunaújváros Futsal, egy meccsel többet játszva. Ezzel a sikerrel még harcban maradtak az első helyért vívott csatában.