Labdarúgás

2024.04.22. 12:00

Hiába vezettek a bronzrangadón, a végén az egy pontnak is örülhettek (képgalériával)

Az NB III dél-nyugati csoportjának huszonötödik fordulójában az FC Dunaföldvár együttese vasárnap az FC Nagykanizsa gárdáját fogadta. A bronzrangadón mindkét csapat egy ponttal lett gazdagabb, így továbbra is a zalaiak vannak lépéselőnyben a harmadik helyért folytatott versenyfutásban. A forduló óriási meglepetése, hogy kikapott az éllovas Iváncsa alsóházi ellenfelétől.

Tóth Máté szerezte a földváriak győztes gólját, de nem tudták megőrizni előnyüket

Az utóbbi fordulókban folyamatosan előzgette egymást a két klub a harmadik helyen, a vasárnapi rangadót a Nagykanizsa várhatta erről a helyről, egy ponttal megelőzve a földváriakat.

FC Dunaföldvár – FC Nagykanizsa 1-1 (0-0)

Dunaföldvár FC Sporttelep, 200 néző. Vezette: Sveda Marcell (Urgyán, Gordos).

FC Dunaföldvár: Vukman – Görög G., Molnár S., Gál Sz., Berekali, Keresztes (Ladányi P. a 83. p.), Horváth A., Bartha L., Kövesdi (Rabi a 91. p.), Tóth M., Keringer (Urbán a 73. p.). Vezetőedző: Varga Balázs.

FC Nagykanizsa: Kálovits – Szabó P., Zsemlye, Szanyi, Varga D., Kovalovszki, Pintér, Winkler (Szökrönyös a 60. p.), Szilágyi, Lőrincz, Kondor (Major a 60. p.). Vezetőedző: Gombos Zsolt.

Az első félidő nagy küzdelmet hozott. Ebben az időszakban a mezőnyben „birkóztak” egymással a felek, és elsősorban felívelésekkel próbáltak gólhelyzetet kialakítani. A szünet után a házigazdák kezdtek jobban, aminek eredményeként az ötvenötödik percben meg is szerezték a vezetést. Berekali bal oldalról érkező beadását Tóth Máté perdítette közelről a kapuba (1-0). Tíz perccel később hatalmas védelmi hibát követően egyenlítettek a vendégek. Egy előre ívelésnél Molnár Sándor és Vukman kapus nem értette meg egymást, így a labda Major Ernő elé kerület, aki a hálóba kotorta (1-1). Néhány perccel később a vezetést is megszerezhették volna a zalaiak, de Kovalovszki Máté elhibázta az általa kiharcolt büntetőt. A hajrában a kanizsaiak játszottak veszélyesebben, de Vukman kapus nagy védéseinek köszönhetően nem változott az eredmény.

Az FC Dunaújváros vasárnap délelőtt a kiesési rangadón 4-0-ra kikapott a Fehérvár II. otthonában. Ráadásul a további négy, előttük álló csapat is nyerni tudott, a legnagyobb bravúrral a Mohács, akik a listavezető Iváncsát múlták felül.

A forduló további eredményei: Mohácsi TE 1888 – Iváncsa KSE 1-0, Kaposvári Rákóczi FC - MTK Budapest II 1-1, Érdi VSE - Bonyhád-Majos 2-1, Szentlőrinc - Ferencvárosi TC II 6-2, PTE-PEAC - Szekszárdi UFC 2-0, Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő - Paksi FC II 3-0.