Labdarúgás

2024.04.15. 07:30

A DFC papírforma veresége után ismét az utolsó helyen áll

Az NB III dél-nyugati csoportjának huszonnegyedik fordulójában vasárnap a Dunaújváros FC vereséget szenvedett a listavezető Iváncsától, a Földvár pedig az NB I-es játékosokkal megerősített Fehérvárral játszott döntetlent.

A listavezető hozta a papírformát a DFC ellen

Az Iváncsa otthonában már a pontszerzés is óriási bravúr lett volna.
Iváncsa KSE – DFC 4–0 (2–0)
Iváncsa: Varga – Kasza, D’Urso, Törőcsik (Nyilas a 82. p.), Bányai, Kovács (Kercsó a 64. p.), Kiatipisz, Aradi, Vallejos (Suszter a 70. p.), Székely, Madarász. Vezetőedző: Tóth András.

DFC: Halasi – Puskás G., Szepessy R., Molnár M., Stampfel, Péter N. (Marlen a 46. p.), Bata, Jakab D., Vörös T. (Molnár M. a 46. p.), Tapiska, Eperjesi (Rédling az 58. p.). Vezetőedző: Dobos Barna.

Az első félidő jelentős részében jól tartotta magát a dunaújvárosi együttes, ám a hajrában a házigazdák kétszer is bevették Halasi kapuját. A 38. percben Vallejos volt eredményes, majd három perccel később Bányai növelte kétgólosra a listavezető előnyét. A szünetben Dobos Barna kettős cserével próbálta „felrázni” a csapatát. Sokáig nem változott az eredmény, ám a 69. percben Vallejos ismét betalált. A rendes játékidő lejárta előtt nyolc perccel D’Urso állította be a végeredményt.

A riválisok eredményes szereplése miatt a Dunaújváros ismét visszacsúszott a bajnoki tabella utolsó helyére, ám a rendkívül sűrű mezőnyben egyetlen győzelemmel is jelentősen előre lehetne lépni. A DFC-nek 19 pontja van, a tizedik Gárdonynak 23.

FC Dunaföldvár – Fehérvár FC II 1–1 (1–0)
FCD: Vukman – Molnár S. Ladányi V., Gál Sz., Berekali (Dorogi R. a 84. p.), Tóth Á. (Görög G. az 59. p.), Horváth A., Bartha L., Kövesdi (Keresztes a 77. p.), Tóth M. (Rabi a 84. p.), Keringer (Urbán a 77. p.). Vezetőedző: Varga Balázs.

Fehérvár FC II: Veszelinov - Simut, Kasper (Husvéth a 46. p.), Polényi G., Horváth G. (Virágh a 46. p.), Kovács B., Pető M., Menyhárt (Csepregi a 46. p.), Rúben Pinto (Kecskés az 57. p.), Berki M., Tóth T. (Kovács P. a 46. p.). Vezetőedző: Imrik László.

A vendégek alaposan megerősített kerettel érkeztek a mérkőzésre, hiszen az NB I-es csapat keretéből tíz játékost is neveztek erre az összecsapásra. Ennek ellenére jobban kezdtek a hazaiak és a tizenharmadik percben meg is szerezték a vezetést. Egy szélről érkező beadást Tóth Ákos fejelt a fehérváriak kapujába. A szünet előtt egyenlíthettek volna a vendégek, de Tóth Tamás büntetőt hibázott. A második játékrészben többet birtokolta a labdát a fehérvári alakulat. A hatvannegyedik percben Berki tizenhét méterről nagy gólt lőtt, amivel egalizálta az eredményt.

Mivel a Nagykanizsa győzött, így ismét helyet cserélt egymással a két fél, most előbbiek állnak a harmadik helyen, egy ponttal megelőzve a földváriakat.

A forduló további eredményei: Ferencvárosi TC II - Érdi VSE 3-0, Paksi FC II - PTE-PEAC 2-4, Bonyhád-Majos - Kaposvári Rákóczi FC 0-4, FC Nagykanizsa - Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 2-0, Szekszárdi UFC – Szentlőrinc 0-0, MTK Budapest II - Mohácsi TE 1888 0-0.