2010.06.23. 02:28

Franciaország búcsúzott

Bloemfontein - Az egyaránt egy ponttal álló házigazdák és a franciák is továbbléphettek volna a csoportból. Dél-Afrika megnyerte utolsó összecsapását, de ez sem volt elég a nyolcaddöntőhöz.

Horog László

- Ennek a csapatnak már nincsen vezetője, nincs pilótája a gépünknek - mondta a korábbi világ- és Európa-bajnok hátvéd, Bixente Lizarazu.

Raymond Domenech tanítványai a meccs nagy részében emberhátrányban játszottak, ugyanis a fazonszabász Gourcuff a 25. percben könyöklés miatt kénytelen volt elhagyni a játékteret. A házigazdák öt perccel korábban, Khumalo révén szereztek vezetést, a 37. percben Mphela is eredményes volt, a franciák szépítő gólját Malouda szerezte a lefújás előtt húsz perccel, 2:1.

A vb-k történetében először fordul elő: a házigazda már a csoportkörben elbúcsúzott a további küzdelmektől.