Utolsó bajnoki

2024.05.27. 07:16

A hajráig derekasan helytálltak a BL négyes döntőre készülő Győr ellen

A szezon utolsó mérkőzésén a papírforma alapján sima sikert aratott a Győr a DKKA ellen vasárnap este. A dunaújvárosiak egészen az ötvenedik percig szépen tartották magukat, végül a hajrában nyílt nagyobbra az olló.

Lakatos Petra öt góllal zárt

Fotó: Laczkó Izabella

A bajnoki címről lemaradó Győri Audi ETO KC ellen zárta a Kohász a K&H női kézilabda liga küzdelmeit. A 26. fordulóban rendezett mérkőzésen a győri közönség utoljára láthatta az Audi Arénában a nyáron távozó Line Haugstedet, Szöllősi-Schatzl Nadine-t, Ana Grost, Stine Oftedalt, Silje Solberget, Rinka Duijndamot és Yvette Broch-ot. - A vasárnapi találkozó elsősorban tisztelgés lesz azon játékosaink előtt, akik nyáron elhagynak minket, de korábban éveken át fantasztikus munkát végeztek zöld-fehér szerelésben. Ez egyben az egész csapat búcsúmérkőzése is, amellyel megköszönjük fantasztikus szurkolóink egész éves támogatását – fogalmazott Per Johansson vezetőedző a klub honlapjának.

A DKKA számára szintén tét nélküli volt a találkozó, mindenképpen a nyolcadik helyen zárták a bajnokságot. Éppen ezért felszabadultan játszhattak, erre készültek.

Mindkét félidő hajrája a kisalföldieké volt, előtte azonban a DKKA jól tartotta magát a sztárcsapat ellen, nem egy szép megmozdulást láthattunk a lányoktól. Az utolsó tíz percre fordulva is csak nyolc volt a különbség a felek között, azonban innentől gólképtelenné vált a Kohász, így alakult ki a végére a nagyobb különbségű vereség.

GYŐRI AUDI ETO KC–DKKA 40–25 (19–12)

Győr: Duijndam – Hovden 5 (1), Rju Un Hi 2, De Paula 5, Blohm 3, Nze Minko 6, Fodor 5. Csere: S. Toft,  Solberg (kapusok), Haugsted 2, Broch 3, S. Oftedal 3, Gros 2, Szöllősi-Schatzl 2, Farkas Júlia 2 (1), Kiss D. Vezetőedző: Per Johansson.

DKKA: Oguntoye – Nick, Da Costa, Szalai B. 3, Paróczy 5 (1), Bouti 2, Sallai N. Csere: Wéninger (kapus), Arany 2 (1), Trawczynska 1, Gajdos 2, Lakatos P. 5, Horváth P. 2, Horváth A. 2, Török 1, Sztanó. Edzők: dr. Paic Róbert, Virág Roland.

Dr. Paic Róbert azt mondta értékelésében, hogy ezzel a mérkőzéssel egy jó játékkal pontot tehettek az i-re. Miután teljesítették azt, amiért küzdöttek a szezonban, így felszabadult játékra készültek. Mutassák meg azt, hogy mit tudnak.

– Az első félidőben ez teljes mértékben sikerült, egyedül az ETO gyors átmeneteivel nem tudtunk mit kezdeni. Az ötvenötödik percig reménykedtünk, hogy tízen belül maradhatunk, de a végén kiengedtünk.

Nekünk marad az öröm, hogy helyenként tetszetős játékot mutattunk be, a fiatalok szép teljesítményt nyújtottak, ami reménykeltő a jövőre nézve. Nekik is példa, van miért küzdeni.

– mondta.

Lakatos Petra, a DKKA jobbátlövője: – A mérkőzés első negyedórájában jól tartottuk magunkat, ezért büszke vagyok a csapatra. Ezután megmutatkozott a fizikai és rutinbeli különbség, így elkezdett nyílni az olló.

Örülök, hogy mindenki lehetőséget kapott, és a Győr is tudott gyakorolni, mert nem feltett kézzel mentünk ki a pályára, végig küzdöttünk.

Per Johansson: – Az elmúlt hetet a védekezés gyakorlásával töltöttük, ehhez maximálisan jó ellenfél volt a Dunaújváros, amely felszabadult játékkal lepett meg bennünket.

Rendkívül jól játszották az egy-egy elleni helyzeteket az első félidő kezdetén, ezért korán időt is kellett kérnem.

- Próbáltuk megnyitni a védelmünket, az öt-egyet, különböző formációkat gyakorolni. Fontos volt kipróbálni azokat a helyzeteket, amelyek várhatnak ránk, de nem szabadott megfeledkeznünk a támadókról sem. Ez egy különleges alkalom volt, hiszen voltak, akik utolsó mérkőzésükön léptek pályára. összességében elégedett vagyok a találkozóval.

Bruna de Paula, a Győri Audi ETO KC balátlövője: – Jót tett a mérkőzés az önbizalmunknak egy héttel a BL négyesdöntő előtt, sikerült jó meccset játszanunk.

A 26. forduló eredményei: Budaörs - Békéscsaba 30-26, Ferencváros - DVSC 33-29, Kozármisleny - MTK 24-32, Vác - NEKA 25-27, Kisvárda - Mosonmagyaróvár 25-35, Alba Fehérvár - Vasas 29-19.

7.Moyra-Budaörs Handball2612113712763-5125
8.DKKA2610016689794-10520