Diákolimpia

2024.04.02. 17:40

Az ország legjobbja a rácalmási iskola diákja

A rácalmási iskola diákja, Szalóki Szabolcs nyerte meg a II. korcsoportos egyéni, versenyengedéllyel nem rendelkező tornászok diákolimpiájának országos döntőjét.

Szalóki Szabolcs végzett az élen korcsoportjában

Fotó: Magyar Diáksport Szövetség

A finálét a budapesti Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban rendezték meg a napokban, amelyre 3320 tanulót neveztek be az iskolák, a lányok háromszor annyian voltak, mint a fiúk.

Varga Gyula és tanítványa
Fotó: DKSE

Fejér vármegyéből a fináléba jutott a rácalmási Jankovich Miklós Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola tanulója, Szalóki Szabolcs. A DKSE sportolója – akinek felkészítője Varga Gyula – a három szerből kettőt megnyerve, 28,500-as összpontszámmal végzett az élen a hatvanhat tagú döntőben. A talajgyakorlatért 9,700, a gyűrűért 9,600, az ugrásért 9,200 pontot kapott.