Úszás

2024.02.12. 07:30

Nagy Péter tarolása a fővárosban

Az év első úszóversenyén, a Budapest Kupán a DKSE szakosztályának minden korosztálya képviseltette magát február első hétvégéjén, harminckilenc indulóval.

Forrás: DKSE

A dunaújvárosi küldöttség remekelt,  az egyéni rekordok mellett összesen húsz érmet szereztek. A 2010-es születésű Nagy Péter egyamaga négy aranyat, továbbá egy harmadik helyet, ezzel pedig korosztályának legeredményesebb versenyzője lett.

Nagy Péter korosztálya legeredényesebb versenyzője lett

Rajta kívül első helyet szerzett Majsai Elíz, aki még két ezüstöt is begyűjtött, illetve Podhorszki Hunor, ő pluszban egy második és két harmadik helyet is elért. Dobogóra állhatott még Eszenyi Léna (2., 3.), Grizner Árpád (2.), Gubicza Flóra (3.),  Kurucz Péter (2., 3.), Petrányi Zsombor (2.), Tatár Botond (3).