Kézilabda

2023.12.08. 18:30

A Gólyák elvitték a bajnoki pontokat

Megyeri Bodza öt góllal zárta a mérkőzést

Az NB II.-es felnőttbajnokságban szereplő DKKA korosztályos kézilabdacsapata az elmúlt fordulóban a közvetlen rivális Szekszárdi Fekete Gólyákat fogadta az E-csoportban.

DKKA – FGKC 23–30 (13–15)

DKKA: Berki – Faragó 2, Mikó 2, Dobos 2, Borhy, Megyeri 5, Fehér 2. Csere: Krasznai (kapus), Badacsonyi, Polányi 1, Deli, Somogyi 2, Vas 2, Egejuru 5, Csökmei.

A vendégek sérülések, betegségek miatt csak nyolc mezőnyjátékossal érkeztek. Ennek ellenére a Kohász vezetése után fordítani tudtak, bár a félidő derekán támadásban elbizonytalanodtak a csapatok, kilenc percig nem született gól. Végül a szekszárdiak mehettek előnnyel a szünetre.

A második félidőben folytatódott a komoly küzdelem, de tartotta, majd növelte is előnyét a rivális. A DKKA azonban ismét látótávolságra zárkózott fel a hajrára: 19–22. A találkozó utolsó szakaszában a szekszárdi kapus védéseire alapozva, illetve a hazaiak hibáiból élve végül magabiztos sikert arattak.

Zubai Gábor csapatára még egy találkozó vár idén, szombaton Nagyatádon zárják az évet, a folytatás pedig majd februárban lesz.

CSAPATMGYDVLGKGGKP
1.Siófok KC108113322557717
2.Mohácsi TE 1888108023202358516
3.NEKA U21107122962504615
4.Nagyatádi RKC SE10514263262111
5.Szekszárdi FGKC10307259269-106
6.DKKA U2110307275310-356