Kézilabda

2023.11.09. 20:28

Fájó pofont kapott a DKKA az MTK-tól

A női kézilabda K&H női liga, 8. fordulójában csütörtökön este az MTK vendégeként nagy különbségű vereséget szenvedett a DKKA csapata.

Sallai előző csapata simán szerezte meg a szezonbeli első sikerét

A fővárosiak, akik nem hazai pályájukon, hanem a Vasas csarnokában redezték a találkozót, két hétig csak a Dunaújvárosra készültek. Egyrészt mert nekik azóta nem volt meccsük, másrészt eddig csupán két pontot szereztek két döntetlennel, ezért Vágó Attila csapata mindenképpen nyerni akart. Nyilván, az újvárosiak is ezzel a céllal érkeztek úgy, persze ehhez az előző meccsen mutatottnál sokkal jobb játékra volt szükség. Nehezítette a Kohász dolgát, hogy a védelem egyik alapembere, Nick Viktória nem tudta vállalni a játékot.

MTK BUDAPEST - DKKA 35-24 (17-12)
Budapest, vezette: Bóna, Földesi.
MTK Budapest: Győri - Andróczki 2, Mészáros-Mihálffy 5, Dakos 5, Farkas 5 (4),  Szabó 5, Fekete 1. Csere: Szőke (kapus), Kobela, Koronczai 5 (3),  Kekézovity 4, Mazák-Németh,  Papp 1, Pelczéder, Poczetnyik 2, Török. Vezetőedző: Vágó Attila.
DKKA: Wéninger - Agócs 5, Trawczynska 3 (1), Moreno, Horváth P. 3,  Paróczy 2, Szalai 2. Csere: Bartók, Oguntoye (kapusok), Krupják-Molnár 2 (2), Lakatos 1, Sallai, Szalai 2, Gajdos, Csáki, Bouti 3. Vezetőedző: Rapatyi Tamás.
Kiállítások: 14, illetve 12 perc.
Hétméteresek: 8/7, illetve 4/3.

Két góllal kezdett az MTK, amire a 3. percben Agócs válaszolt. Sajnos ezt követően technikai hiba és kapufa jött a vendégeknél, a hazaiaknál pedig az előny megduplázása, 4-1. Aztán a fővárosiak is belehibáztak a játékba perceken keresztül, illetve Wéninger is két védéssel jelentkezett, Horváth P. és Szalai révén egyre csökkent a Kohász hátránya a 7. percre, 4-3. A folytatásban a kék-fehérek őrizték előnyüket, amit már négyre növeltek, innen a DKKA a 18. percre 9-8-ra zárkózott fel egy újabb jó etapjának köszönhetően, miközben a hazaiak négy percig gólképtelenek voltak. Aztán a hullámzó játék a dunaújvárosiakat "vitte mélypontra", Győri lehúzta a rólót, sehogyan nem sikerült neki betalálni, a támadásban bekövetkezett rövidzárlat tíz percre nyúlt el. Közben az MTK berámolt újabb hat találatot a vendég hálóba, 15-8. A rossz szériát Bouti törte meg, a félidő hátralévő részében aztán ötre csökkentette hátrányát a Kohász.

A fordulát után nagy javulásra lett volna szükség Szalaiéktól, de a Vágó-csapat nem engedte közelebb riválisát, sőt, öt perc után már újra héttel vezettek, 20-13. A továbbiakban sem történt gyökeres fordulat, a csereként beálló Szőke hetest védett, a Fraditól kölcsönbe érkező fiatal szélső, Papp is meglőtte első gólját, ekkor már 25-16-ot mutatott az eredményjelző. A félidő derekán, miután továbbra sok hibával játszott a DKKA, Rapatyi Tamás időkéréssel próbálta felrázni a csapatát 28-19-nél. A folytatásról mindent elmond, hogy két perc múlva újra le kellett tennie a T betűt az zsűriasztalra a látottak miatt. Győrinek ez után sem sikerült gólt lőni, s ugyan akadtak hibák hazai oldalon is, de csak tovább nőtt a különbség, 31-19. Mivel már csak tíz perc volt hátra, egyértelművé vált, hogy innen már semmi esélye nincs a vendégeknek, annyit azért elértek, hogy a lefújásig már nem nőtt már tovább a különbség.

A játékhét korábbi eredményei: Moyra-Budaörs Handball–FTC-Rail Cargo Hungaria 36-37, Győri Audi ETO KC–NEKA 35-21. További mérkőzései: Kisvárda Master Good SE–Alba Fehérvár KC, Motherson Mosonmagyaróvári KC–TAPPE-Békéscsabai ENKSE, Kozármisleny KA–Vasas SC.