Vármegyei foci

2023.10.05. 14:53

Megérdemelt kulcsi siker, nem érdemelt rácalmási vereség

A Fejér vármegyei III. osztályú laabdraúgó-bajnokság déli csoportjában a Kulcs győzött, a Rácalmás pedig megbillent az ötödik hétvégén. Nincs két egyforma forduló ebben az osztályban, kirívóan magas gólkülönbséggel most egyik csapat sem büszkélkedhet.

A Rácalmás (feketében) pontokat veszített Sárszentágotán

Vajta – Kulcs 2-3 (2-1)

Vajta: Sebestyén - Meister, Csajgi, Tóth, Tángli, Pordán, Tángli, Rupa, Kovács, Varga, Kovács. Cserék: Nagy, Török, Vinklár, Móri.

Kulcs: Virág- Cseresnye, Gallai, Godó, Ócsai, Szekszárdi, Molnár, Pasqualini, Tóth, Zsigmond, Balla. Cserék: Benedek, Cserkuti, Seres, Herczog.

A Vajta már az első félidőben ellőtte az összes puskaporát, amire csak egyszer válaszoltak a vendégek. A 28. percben a vendég Godó szerzett vezetést a kulcsi csapatnak. A 30. percben viszont egyenlített a vajtai Kovács, aki a 39. percben is betalált. A Kulcs azonban nem adta fel és két büntetőt követően – mindkettőt Balla rúgta be az 55. és 88. percben – végül megszerezték a három pontot. A győzelemmel a Kulcs már a második diadalát aratta. Ezek a három pontok igazán jól fognak jönni a későbbiekben, „a nehezebb napokon”.

A Kulcs az otthoni vereség után idegenben javított

Ócsai Norbert, Kulcs: - Megérdemelt győzelmet aratott csapatunk. Sajnos a labdakihozatalunk nem volt eléggé jó és emiatt kaptunk két találatot. Viszont a játék egyéb elemeiben jól vizsgáztak a fiúk. A sok kidolgozott helyzet mellett három meg nem adott büntető is fokozta az izgalmakat, amit a győzelem után már nem sajnálunk.

Sárszentágota – Rácalmás 3-1 (2-1)

Rácalmás: Farkas- Molnár, Balogh, Czári, Horváth, Juhos, Tábi, Suplicz, Hornyák, Bartók, Hatvany. Cserék: Szabó, Horváth, Pinte, Homolya.

Gólszerzők: Kovács (17.), Grega (23., 55.), illetve Czári (11.).

Bakos János, Rácalmás: - Egyéni hibákból kapott gólok és az érthetetlen játékvezetői döntések miatt szenvedtünk vereséget a sokszor durván játszó csapattól. Érzésünk szerint nem érdemeltünk vereséget.

További eredmények: Lajoskomárom – Nagylók 2-1, Kőszárhegy – Dég 4-1, Szabadegyháza – Alap 1-2, Kisláng – LMSK 3-1, Tác-Csősz Cece 3-1.