Triatlon

2023.08.05. 18:24

Füzesy Dávid az egyik nagyatádi bajnok! Pötör Zoltán ismét a dobogón – Frissítve!

Füzesy Dávid Nagyatádon is bizonyította, remek formában van
Forrás: DTSE

A hazai triatlonsport egyik kiemelt, klasszikus versenye a nagyatádi nyílt nemzetközi hosszútávú triatlon bajnokság. Szombaton a hagyományos Ironman táv (3800 méter úszás, 180 km kerékpár és 42,2 km futás) mellett ezúttal a 98.5-ös táv ( 1,3 km úszás, 92 km kerékpár, 5,2 km futás) is szerepelt a programban. Az eXtremeMan98.5 Nagyatád versenyen a Dunaújvárosi Triatlon Sportegyesület (DTSE) kiválósága Füzesy Dávid végzett az első helyen, 2 óra 54 per 54 másodperc alatt teljesítve a távot. Abszolút kategóriában hatodik helyen ért célba a Pannon Triatlon Klub versenyzője Árgyelán Bálint (időeredménye: 3 óra 43 perc 21 másodperc), míg a DTSE színeiben rajthoz álló Hegedűs Attila a 21. helyen zárta a rangos seregszemlét (ie: 4 óra 7 perc 3 másodperc).

Pötör Zoltán

A már említett királykategóriában, azaz az Ironman távon háromfős DTSE-különítmény állt rajthoz. A sokszoros teljesítő, első és dobogós helyekkel is felvértezett Pötör Zoltán ezúttal életkori kategóriájában – 60-64 év –  harmadikként végzett, a teljes mezőnyt tekintve pedig a 74. lett (ie: 12:07:05). Élete első hosszú távú triatlonversenyén remekül teljesített Somogyvári Ákos, aki az abszolútban a 48. helyen zárt (ie: 11:41:21) , míg kategóriájában – 50-54 év – a 8. pozíciót szerezte meg.

Somogyvári Ákos

Dósa Zoltán a 83. helyen futott be Nagyatádon, kategóriájában pedig a 23-ként (ie: 12:18:07) zárta „a leghosszabb napot”.