Kézilabda

2023.05.27. 19:24

Könnyes búcsúzások, díjátadó és debreceni bronzünnep Dunaújvárosban - galériával

Szombaton hazai pályán utolsó mérkőzését játszotta a DKKA együttese a női kézilabda bajnokságban a Debrecen ellen. Az ünnepi pillanatokkal és éremátadókkal körített mérkőzésen a DVSC érvényesítve a papírformát magabiztosan győzött, ezzel pedig megszerezte a harmadik helyet, a Kohász tizedikként zárt.

Fotó: Szabóné Zsedrovits Enikő

A meccs előtt ünnepélyes keretek között búcsúztatták a távozó dunaújvárosi játékosokat. Bulath Anita szakmai igazgató, Horváth Tibor ügyvezető és Vertig Csaba operatív igazgató többek között egy névre szóló, bekeretezett mezt adott át Farkas Katának, Gabrijela Bartulovicnak – ő pont Debrecenbe igazolt -, Saskia Weisheietelnek, Poczetnyik Lucának, Farkas Johannának - akit a magyar szövetség a 2022-es év legjobb utánpótlás játékosává választott –, valamint Kazai Anitának, aki az egyik legrégebbi „motoros” volt a csapatban, nem véletlen, hogy szemeit törölgette köszöntése után. Aztán következett egy újabb, ugyanis Fekete László Zoltán, a DKKA törzsszurkolója a napokban ünnepelte születésnapját, a csapat pedig ebből az alkalomból egy kezdődobással ajándékozta meg.

Az éppen Debrecenbe távozó Gabrijela Bartulovicot köszönti Vertig Csaba, Horváth Tibor és Bulath Anita
Egy régi "motoros", Kazai Anita is búcsúzott
Fotó: SzZsE

DKKA - DVSC 25-39 (14-22)

DKKA: Bartulovic – Agócs 2, Borgyos 5, Weisheitel 3, Nick 1, Poczetnyik 1, Farkas J. 2. Csere: Oguntoye (kapus), Krupják-Molnár 2 (1), Szalai 1, Kazai 2, Horváth, Fodor 3, Lakatos 3, Matucza, Gajdos. Vezetőedző: Rapatyi Tamás.

DVSC: Joelle – Petrus 2, Kácsor 3, Vámos P. 4, Bordás 5, Planéta 5, Töpfner 13 (6). Csere: Giegerich, Torda (kapusok), Hámori, Füzi-Tóvizi 1, Csernyánszki 1 (1), Kiss 1, Panyi, Vámos M. 1, Szabó 3. Vezetőedző: Szilágyi Zoltán.

Hétméteresek: 2/1, illetve 8/7.

Kiállítások: 8, illetve 4 perc.

A sérüléséből visszatérő Borgyos Panna volt a legeredményesebb hazai oldalon

A Debrecen együttese már nem követte a bevezetőben részletezett ünnepi pillanatokat, azaz nem vette félvállról a meccset, de erre számítani is lehetett, hiszen számukra úgy lett biztos a harmadik helyük, ha nyernek, vagy legalább pontot szereznek, s akkor mindegy, mit játszik a Győrrel az őket követő Mosonmagyaróvár. Szóval, Poczetyik szép góljával kezdődött a találkozó, aztán a Loki a gázra lépett, 1-4 után Nick még betalált, aztán hat perces gólcsend jött hazai oldalon, a 12. percre már 2-9 volt az állás. A dunaújvárosi B-közép minden dicséretet megérdemelt, hiszen az első perctől kezdve, megállás nélkül buzdították a csapatot, doboltak, énekeltek, 6-13-nál is olyan elánnal, mintha fordított lett volna az állás. A piros-fehér rigmust pedig együtt skandálták a debreceni szurkolókkal - hiszen mindkét klubnak ez a színe –, akikkel köztudottan nagyon jó a kapcsolat. A 20. percre már tíz gólt rakott közé a Loki, s a tetemes előnnyel jól sáfárkodtak a szünetig is.

Az U17-es csapat csoportjában arany-, az U19-esek között ezüstérmet szerzett a bajnokságban
Fotó: SzZsE

A pihenő alatt újabb ünnepi pillanatok következtek, ugyanis ekkor kapta meg a Virág Roland vezette U17-es csapat a III./D csoportban megszerzett elsőségért járó aranyérmet, ezen felül tapasztalatszerzés gyanánt elindultak az U19 III./F-csoportban is, ahol legfiatalabb együttesként, bravúros teljesítménnyel másodikak lettek, így az ezüstérmek is a lányok nyakába kerültek.

Aztán folytatódott a találkozó, s bizony alaposan az öltözőben maradt a Debrecen, a DKKA meg nagyon felpörögve jött ki, ugyanis a második félidő elején három perc alatt zsinórban négy gólt lőtt az Újváros, ezzel megfelezve hátrányát. Ezt a rohamot akarta megtörni Szilágyi Zoltán egy időkéréssel, ami eredményes is volt, csapata összekapta magát, és a 38. percre visszaállította a korábbi különbséget a felek között (18-26), amit aztán még növelni is tudtak, az utolsó negyedórára fordulva 20-32 volt az állás. A DKKA igyekezett helytállni, Oguntoye szép védéseinek, Farkas Johanna talpról elengedett góljának, a fiatal Fodor duplájának is lehetett tapsolni, de a DVSC tetemes előnye birtokában sem engedett ki, és végül még nyitva az ollón, fölényesen győzött, a lefújás után pedig örömtáncot járhattak a vendégek. Így a találkozó végére is maradt egy éremátadás, ugyanis a debreceniek a dunaújvárosi csarnokban vették át a harmadik helyért járó medálokat a Magyar Kézilabda Szövetség operatív igazgatóhelyettesétől, Pitz Andrástól. Majd az Ismerős Arcok Nélküled című számát összekapaszkodva énekelték el, hogy aztán a drukkereik előtt folytatódjon fiesztájuk. A DKKA játékosai is megköszönték a szurkolást, lepacsiztak a nézőkkel, s bizony ekkor újra nem egy szempár lett könnyes a lányoknál, amolyan keretbe foglalva ezt az estét.

A debreceni csapat ünnepelte bronzérmét
Fotó: SzZsE

További eredmények: Kisvárda – Alba 22–29, NEKA – Budaörs 23–26, Győr – Mosonmagyaróvár 30–25, Vác – Érd 37–30, FTC – MTK 38–27, Békéscsaba – Siófok 30-32.