2022.12.18. 09:30

Újra Dunaújvárosban játszanak

GP

Weisheitelékre a Siófok ellen nem vár könnyű feladat Fotó: SzZsE

A DKKA együttese vasárnap 17 órától az év utolsó hazai bajnoki találkozóját vívja, amelyen női kézilabdázóink visszatérnek a dunaújvárosi csarnokba, ahol azzal a Siófokkal találkoznak a hetedik fordulóban, amely szerdán nagy meglepetésre legyőzte a dobogós Debrecent.

A Kohász az Eb szünet után döntetlennel kezdett a NEKA ellen, majd az Érd legyőzése következett, most pedig a tabellán szintén mögötte álló Balaton-parti csapatot fogadja. Azonban ez senkit ne tévesszen meg, mert egyrészt a Siófok két meccsel kevesebbet játszott az újvárosiaknál, másrészt a három eddigi vereségéből kettő a Győrrel és a Fradival szembeni meccse, rajtuk kívül a nyitányon a Vác győzte még le. A NEKA és a Kisvárda ellen nyert, s mint említettük legutóbb bravúrral felülmúlta a DVSC-t is. Menet közben pedig a nemzetközi porondon az Európa Liga csoportkörébe is bejutott. Szóval, a DKKA-ra egyáltalán nem vár könnyű feladat, de bízik egy bravúros szereplésben.

A forduló eddigi eredménye: Ferencváros–Győr 32–26. A további párosítás: Alba Fehérvár–Érd, Békéscsaba–Mosonmagyaróvár, MTK –Budaörs, Debrecen–Vác, Kisvárda–NEKA.

A szezonból még két forduló van hátra idén, azonban a Kohász a NEKA elleni bajnokit ugye már korábban lejátszotta, így az óév utolsó előtti napján nem kell pályára lépniük a lányoknak, azaz korábban kezdődhet számukra a pihenő.

1.Győri Audi ETO10901315-22718
 2.Ferencváros7700224-16114
 3.Debrecen9603266-22812
 4.M.magyaróvár7502226-19210
 5.DKKA8422215-22810