2022.12.13. 18:46

A Fehérvár elvitte az NB II-es pontokat

GP

Kovács Flóra kilenc góllal zárta a mérkőzést Fotó: Laczkó I.

Az NB II-es felnőtt női kézilabda-bajnokságban, a délnyugati csoportban szereplő DKKA utánpótlás-együttese lejátszotta az idei utolsó találkozóját vasárnap hazai pályán, méghozzá a megyei rivális Alba Fehérvár U22-es csapata ellen.

DKKA U22– Alba Fehérvár U22 33–39 (17–22)
DKKA: Bakos – Papp 3, Kovács F. 9, Dobos 6, Balogh, Konyecsni 6, Korozmán 1. Csere: Horváth (kapus), Bankó, Kovács K. 2, Graffy 2, Hetyei 1, Gajdos 3, Bartók. Edző: Zubai Gábor.

Konyecsni révén a Kohász szerzett vezetést, azonban az ellenfél gyorsan fordított, majd a félidő derekán már hat góllal vezetett, 7–13. Ekkor összekapta magát a hazai csapat és remekbe szabott hat perc alatt egy találatra zárkózott fel. Egyenlíteni azonban nem sikerült, s mivel a hátralévő időben ismét többet hibázott a DKKA, megint nőtt a fehérváriak előnye. A fordulás után végig tartani tudta négy-öt gólos fórját az Alba, így nem volt esély a felzárkózásra.

A bajnokságból még két mérkőzés van hátra idén, a hétvégén az Alba–Rinyamenti KC, valamint a SZISE–­NEKA találkozókat rendezik meg, ezek már nem befolyásolják a Kohász helyezését. Miután a Balatonboglár visszalépett a bajnokságtól, annak eredményeit törölték.

8.SZISE U229216248-2675
 9.DKKA U2210217266-2925