Kézilabda

2021.09.22. 11:31

Magabiztos győzelemmel kezdte a DAC a szezont

Szombaton elkezdőtt a 2021/22-es bajnokság az NB II-es férfi kézilabdázóknál is. Az előző szezonban bravúros harmadik helyet szerzett Dunaújvárosi AC alakulata hazai pályán a Kiskőrössel találkozott a nyitányon a délnyugati csoportban. Csermák Gábor edző játékosai semmit nem bíztak a véletlenre, hiszen nagyon magabiztos győzelmet arattak.

DAC – Kiskőrös 37–20 (17–7)

DAC: Pilka, Pap, Imre (kapusok), Bándi 5, Bangó 7, Bereck, Bicskei 1, Domak, Galambos 2, Borsos R. 5, Jovics 1, Borsos M. 8, Pócs 4, Markovics 2, Vajai 2.

A meccs első percei szorosan alakultak, aztán a vendégek egygólos vezetése (2–3) után a hazaiak fordítottak, majd a 10. perctől – 5–4 – elkezdték kiépíteni egyre nagyobb előnyüket. A Kiskőrös nem nagyon tudott rést találni az újvárosi falon, a sajátja pedig igencsak lyukas volt, ennek köszönhetően a szünetig egy 12–3-as etappal a DAC el is döntötte a mérkőzést.

A folytatásban vasárnap Siklóson játszik a csapat.