labdarúgás

2021.04.05. 19:01

Az Előszállás otthon verhetetlen, most hetet lőttek az ellenfélnek

A tizennyolcadik forduló is tartogatott meglepetéseket a Fejér megyei másod­osztályú labdarúgó-bajnokság déli csoportjában. A rossz hír: a Polgárdi–Vajta, a Mezőfalva–Szabadegyháza és a Káloz–Nagykarácsony mérkőzések betegségek miatt elmaradtak.

A jó hírekben viszont izgalmas összecsapásoknak lehettünk volna tanúi, már ami az eredményeket illeti, ugyanis a vírushelyzet miatt továbbra is zárt kapus találkozó volt mind­egyik.

Adony – Baracs 1–2 (0–0)

Adony: Hamar – Budai, Fábián, Tamon, Vukajlovics (Varga Z. 56. p.), Szántó, Bagóczki, Nebucz, Varga E., Tatár, Balogh.

Baracs: Vaszócsik – Badi (Palkó 70.), Prókai, Deli (Mészáros 81.), Éliás, Rezes (Nagy E. 81.), Hepp, Huber, Sebestyén, Kőkuti, Balogh (Nag D. 76.).

Az első játékrészben sok helyzetet kihagyott a hazai csapat. Eljutottak az ellenfél kapujáig, de a befejezésre már nem futotta. A Baracs a védekezés mellett szélen vezetett kontrákkal igyekezett megtörni az adonyi lendületet. A szünetet követően mind a két fél gyorsított a játékon. Az 56. percben aztán Vukajlovics Péter szerzett vezetést a hazai csapatnak, majd a középkezdés után mindjárt egyenlítettek is a vendégek Éliás révén, 1–1. A 75. percben tizenegyeshez jutottak a baracsiak, a büntetőt pedig Rezes értékesítette. Ezzel a vendégek be is állították a végeredményt. A Baracs férfias küzdelemben hozta el a három pontot, az Adony pedig most éppen hullámvölgyben volt.

Az első félidőben csak birkózott az Adony és a Baracs csapata, végül a piros mezesek örülhettek Fotó: Horváth László

A találkozó után értékeltek a felek lapunknak. Mónos Zsolt adonyi elnök: – Minden csapat életében vannak hullámzások. A miénkben most éppen egy ilyen történik. Mentünk, mentünk, de sosem értünk oda. A büntető eléggé vitatható volt részünkről, de ez a lényegen nem változtatott – fogalmazott.

Idei Szabolcs edző, Baracs: – Sokat birkóztunk az első fél­időben, de ebből egyik csapat sem került ki győztesként. A szünet után a koncentráció lazítása miatt kaptunk gólt. Szerencsére a középkezdés után egyből visszavágtunk. A tizenegyes jókor jött. Szerintünk megérdemelten vihettük haza a pontokat – jegyezte meg.

Előszállás – Aba Sárvíz 7–0 (3–0)

Előszállás: Nagy, Harasztia, Kovalovszky, Czifra, Bognár (Horváth 64. p.), Kercza (Garbacz 71. p.), Szalai (Czári 73. p.), Bozsoki (Ecsedi 78. p.), Reichardt (Pulai 78. p.), Romhányi.

Aba: Sereg (Pintér 74. p.) – Kulcsár, Lakatos (Mátyás 72. p.), Simon (Balogh 20. p.), Huszti, Kovács, Tóth, Pákozdi, Glócz, Zsifkovics, Vitális (Gálfi 62. p.).

Kiállítva: Kovalovszky (87.), illetve Glócz (40.), Kovács (66.).

Gólszerző: Romhányi (30.), Czifra (33., 71.), Reichardt (35., 77.), Bognár (53.), Ecsedi (85.).

Otthon szinte verhetetlen lesz Előszállás, és ezt talán nem árt szem előtt tartania a többi csapatnak sem. A listavezető Vajta kivételével eddig minden hazai tavaszi fordulójukat megnyerték. Bár hozzá kell tenni, az idén az összes találkozójukat saját pályán játsszák, miután ősszel albérletbe kényszerültek a pályájuk felújítása miatt. Az Aba elleni meccsen már az első negyvenöt percben háromgólos előnyre tett szert a csapat, a másodikban pedig további néggyel hengereltek Masinka Csaba fiai. Az első félidőben történt vendég-kiállítás után végleg eldőlt a mérkőzés.

Az edző kérdésünkre elmondta, kimondottan jól játszottak. Rengeteg helyzetet dolgoztak ki, és akár még nagyobb arányú győzelemmel fejezhették volna be a mérkőzést. Igaz, mindkét csapatnál kiállítások nehezítették a játékot, de összességében kitűnő futballt produkált az együttes.