labdarúgás

2021.04.28. 20:38

A venyimi csapat a fiataljaival került közelebb a céljaihoz

A Fejér megyei labdarúgó-bajnokság déli csoportjának 17. fordulójában a második helyét őrző Besnyő éppen csak pontot mentett a nyolcadik Lajoskomárom II ellen. A Nagyvenyim bajnokvárományoshoz méltón szórta a gólokat a Nagylóknak, a Rácalmás pedig óriási csata révén, a hosszabbításban vívta ki a győzelemért járó három pontot.

A Nagyvenyim találkozóján végig az éllovas diktálta a tempót. A Nagylók becsülettel küzdött, de ezen a meccsen abszolút a papírforma tükröződött.

Nagyvenyim – Nagylók 6–2 (2–0)

Nagyvenyim: Szikszai – Ferencz, Török, Reith, Fazekas (Csizmadia 78.), Tamás (Gaszler 78.), Bíró, Kántor (Kovács D. 46.), Kis, Kovács K. (Fekete 70.), Freud (Dorogi 70.).

Nagylók: Takács – Határ, Varga, Török (Hechlovszki 65.), Álland, Killer, Szekeres, Kulcsár, Takács (Kotroczó 16.), Németh, Leszák.

Gólszerző: Kis N. (13., 24., 68., 76.), Reith (50.), Kovács K. (64.), ill. Killer (61.), Varga (89.).

A nagyvenyimi Kis Norbert (j) négyszer is zörgette a nagylóki hálót

A lefújást követően Gászler Ferenc, a Nagyvenyim edzője nyilatkozott: – A hat rúgott gól ellenére sok hibával játszottunk a mérkőzésen, viszont nagyon örülünk, mert az újabb három ponttal még közelebb kerültünk a célunkhoz. Ma is volt debütálónk, a 16 éves Fekete Roland személyében. Úgy gondolom, hogy a fiatalok nagyon hasznosan játszottak ezen a mérkőzésen is. Viszont nem mehetünk el szó nélkül a játékvezetés mellett sem, mert egy sima mérkőzésen is meg tudták csinálni a tüzet a kabaréba illő döntéseikkel.

A rácalmási Balogh Róbert és a dégi Tóth Gábor külön is nagy csatákat vívott
Fotók: Horváth László

Rácalmás – Dég 6–5 (2–3)

Rácalmás: Farkas – Nagy, Tábi, Cserkuti, Juhos, Horváth D. (Horváth R. 61.), Südi, Pék (Kis-Szabó 41.), Németh (Bartók 61.), Nyárasdy, Mészáros (Balogh R. 20.).

Dég: Tóth – Fáncsik, Talkovics, Pap, Pap, Szűcs, Nádi, Rózsa, Pómizs, Hegedűs, Tóth. Csere. borza.

Igazán fordulatos összecsapásnak lehettünk tanúi a mérkőzésen. Az első félidő huszadik percéig már 3–0-ra vezettek a vendégek. Tóth a 10. és a 17. percben volt eredményes, majd rá kettőre Pap is feliratkozott a gólszerzők közé. Szerencsére a gyorsan bekapott három találat ellenére a 44. percben szépített a hazai csapat, Nagy lőtt gólt, ami a legjobbkor jött a szünet előtt. S a Rácalmás ott folytatta, ahol abbahagyta, hiszen a második félidő első percében egy gólra felzárkózott Boncz Gábor legénysége, Cserkutinak köszönhetően. Azonban a Dég sem adta fel, az 52. percben Tóth harmadik góljával ismét növelte a vizitálók előnyét, 2–4.

A 66. percben megint Cserkuti iratkozott fel az eredményjelzőre, majd pár perc alatt Horváth duplája már a hazai vezetést jelentette a 74. percben, 5–4. A dégiek azonban még ekkor sem adták fel, és a 85. percben kiegyenlítettek. A rácalmási hárompontos reményeket csak a kétperces hosszabbítás hozta vissza. A 91. percben Nagy lövése juttatta győzelemhez a hazai gárdát a gólzáporos és fordulatos összecsapás után.

Boncz Gábor, Rácalmás: – Az utóbbi hetek balszerencséje kísérti a csapatot. Sajnos a helyzeteinket nem tudtuk ezúttal sem maradéktalanul kihasználni. Talán a vízilabdában van hasonló eredmény, mint a mai mérkőzésen. Gyakorlatilag a pálya mindegyik részén „lyuk“ van a pozícióknál. A hátralévő időben megpróbáljuk ezt korrigálni. Az utolsó utáni pillanatban, a hosszabbításban dőlt el a három pont sorsa. Örülünk, hogy ez nekünk jutott.

Sárszentágota – Kulcs 4–0

Kulcs: Lengyel – Gallai, Godó (Posch 86.), Ócsai, Molnár, Szekszárdi (Németh 46.), Fehér, Dósa (Borbás 46.), Erdélyi T. (Erdélyi P. 85.), Balla, Lencsés (Pinczés 64.).

Gólszerző: (Kovács 16., 83., 88.), Hufnágel (44.)

Nem ment a játék a másik Duna menti csapatnak a fordulóban. A Kulcs vereségével leszorult a dobogóról, éppen legyőzője, illetve a Vajta II előzte meg. Horváth László, a kulcsiak edzője így értékelte röviden ezt a szereplést: – Gyenge teljesítményt nyújtottunk, a hazai együttes megérdemelten nyert.

További eredmények: Lajoskomárom II – Besnyő 2–2, Cece – Alap 0–0, Beloiannisz – Vajta II 2–5.