Érvényesített papírforma

2021.04.25. 20:43

A DKKA a meccs első felében tudta tartani a lépést a Debrecennel

Az első félidő derekáig még vezetett a Debrecennel szemben a Dunaújvárosi Kohász KA együttese a vasárnapi, idegenbeli bajnoki mérkőzésen, de utána már a Loki akarata érvényesült.

A debreceni lányok fogadták a dunaújvárosiakat a női kézilabda 19. fordulójában a Hódos Imre Sportcsarnokban. A mérkőzés a hazaiak győzelmével zárult. A márkőzés előt az Ultrák egyik volt szurkolótársukra emlékeztek.

Fotó: KOVACS PETER

Két hét szünet után tegnap a DVSC otthonában kezdték meg május végéig tartó sorozatukat női kézilabdázóink. Ugyan a Debrecen számított az esélyesnek, de a Kohász arra készült, szoros meccset játszik a Lokival.

Az első negyed óra ennek megfelelően alakult, Wéninger több védést is bemutatott, elöl pedig eredményesek voltak a támadások, többször sikerült két góllal ellépni a házigazdáktól. 5–7-es Kohász-vezetés után azonban több hiba is csúszott a játékba, a 12. perc után hatig gólképtelen maradt a csapat, amit a Debrecen egy 5–0-ás menettel használt ki: 10–7. Végül Dabevska tudta bevenni a felnőttválogatottban debütáló, dunaújvárosi nevelésű Csapó Kyra hálóját a 20. percben. Vágó Attila megpróbálkozott a hét a hat elleni játékkal, de ez sem vezetett eredményre, Csapó is egészpályás gólt szerzett. A félidő hajrájára már egész komoly előnyt tudtak kiépíteni a hazaiak, ezt sikerült csökkenteni feljavuló támadójátékkal a szünetre.

Tóvizi Petra a Kohász játékosai között, de a meccs végén ő örülhetett Fotó: Kovács Péter/HBN

A fordulás után Kazai és Bulath góljával rögtön megfelezte hátrányát a Kohász, azonban elég volt ismét több gyorsan ellőtt labda, az ellenakciókból a Debrecen megint gyorsan növelte előnyét, Vágó Attila a 38. percben, 22–16-nál kénytelen volt kihasználni a harmadik időkérési lehetőségét. Ez úgy tűnt, segített, mert Bulath, Barján, valamint Nick is gólt lőtt, a 41. percben 23–19 volt az állás. Szalai kiállítása a legrosszabbkor jött, a Debrecen ismét fokozatosan növelte előnyét, amikor az 50. percben már 30–23 volt az állás, el is dőlt a mérkőzés.

Kudor Kitti: – Nem kezdtük jól a mérkőzést, de az időkérésnél átbeszéltük a hibákat, majd feljavult a játékunk. Tetszett a csapat védekezése, és örülök, hogy több jó egyéni teljesítményt is láthattunk.

Vágó Attila: – A meccs elején fejben frissek voltunk, jó volt a koncentráció. Ahogy elkezdtünk fáradni, jöttek a hibák is nálunk, amit jól használt ki a Debrecen.

Ahogy elkezdtek fáradni, jöttek a hibák a játékban

Ami a további eredményeket illeti, az Érd pontot tudott rabolni az MTK-tól, ezzel megelőzte a DKKA-t a tabellán. A Vác a kilenc góllal megnyert első félidő után 41–28-ra győzött a sereghajtó Békéscsaba ellen, ezzel a Siófokot és az MTK-t megelőzve fellépett a harmadik helyre. A Ferencváros 42–22-re nyert a Békéscsaba ellen, a Győr pedig 44–24-re verte a Siófokot.

A bajnokság állása: 1. Győr 38 pont/19 mérkőzés, 2. FTC 34 /18, 3. Vác 28/20, 4. MTK 28/20, 5. Siófok 26/20, 6. Debrecen 25/18, 7. Mosonmagyaróvár 24/18, 8. Érd 13/17, 9. Kisvárda 12/19, 10. DKKA 12/20, 11. Alba Fehérvár 12/19, 12. Boglári Akadémia-SZISE 7/20, 13. Szombathely 6/20, 14. Békéscsaba 3/20.

A vasárnapi mérkőzés jegyzőkönyve

DVSC SCHAEFFLER– DUNAÚJVÁROSI KKA 35–26 (17–13)

Debrecen, zárt kapuk mögött. V: Horváth P., Marton.

Debrecen: Csapó Kyra 1 – Arany 3, Kovács Anna 5 (2), Vámos P. 5, Tóvizi P. 1, Hornyák D., Vantara-Kelemen 6. Csere: Giegerich (kapus), Despotovic 8, Petrus 4, Karsten 1, Bánfai 1, Csernyánszki, Vámosi P., Török L. Vezetőedző: Kudor Kitti.

DKKA: Wéninger – Mihály P., Ferenczy F., Szalai B. 6, Nick 3, Bulath A. 8 (1), Kazai 3. Csere: Hlogyik, Babovic (kapusok), Barján B. 3, Dabevska 2, Román 1 (1), Horváth G., Krupják-Molnár, Fodor. Vezetőedző: Vágó Attila.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–2. 8. p.: 2–4. 14. p.: 8–7. 19. p.: 10–7. 24. p.: 14–8. 32. p.:17–15. 38. p.: 22–16. 41. p.: 23–19. 46. p.: 27–20. 59. p.: 35–25.

Kiállítások: 6, illetve 6 perc.

Hétméteresek: 2/2, illetve 5/2.