Floorball

2018.04.15. 19:52

Sima diadallal már az ötödik pozícióban

Szombaton utolsó idegenbeli bajnokiját játszotta az OB II-ben érdekelt Dunaújvárosi Egyetem – Rudas Floorball Team csapata, amely a Phoenix Titans együttese ellen lépett pályára a kötelező győzelem feladatával.

Szabó Szabolcs

A tabella állása szerint könnyed mérkőzés várt floorball-csapatunkra, amely 16 megszerzett ponttal a hatodik helyen tanyázott a fordulót megelőzően, a vendéglátó Phoenix Titans pedig sereghajtóként készült a találkozóra.

A vendég újvárosiak a papírformának megfelelően magabiztosan léptek fel az első harmadban, és öt gólt termeltek. A második játékrészben már jóval masszívabban védekeztek a hazaiak, így egyik oldalon sem láthattak gólt a nézők. A záró harmadban aztán ismét kinyílt a gólzsák, a mieink négy, a Phoenix 2 találatot hozott össze, a vége: 9–2 lett. Csapatunk győzelmével a bajnoki táblázat ötödik helyére lépett fel.