tehetségek mutatkoztak be

2019.01.30. 14:00

Kulturális seregszemle a Széchenyi gimnáziumban

A magyar kultúra napjához kapcsolódóan immáron 27. alkalommal rendezte meg rangos kulturális seregszemléjét a Széchenyi István Gimnázium, ahol a múlt héten pénteken a vers- és prózamondók mellett a népdaléneklés kategória képviselői is bemutathatták tehetségüket.

Szabó Szabolcs

A már korábban meghirdetett rajz- és esszéíró pályázat legjobbjait a pénteki megnyitón köszöntötték a szervezők.

Az esszépályázat győztese kiváló dolgozatával a baracsi Nagy Erika lett.

A rajzpályázat díjazottjai: Bíró Barbara (Tapolca), Kluge Ida Beatrix (Székesfehérvár), Sipos Adrián (Mezőfalva), Bíró Kinga (Vasvári), Vincze-Hajnal Blanka (POK), Pesei Karolina (Rácalmás), Baráth Bettina (Móricz).

A térségi verseny megnyitóján a házigazda Széchenyi gimnázium Kistulipán névre hallgató népdalos csoportja is fellépett
Fotó: Hankusz Kálmán/Dunaújvárosi Hírlap

Vers- és prózamondás:

1–4. évfolyam – arany minősítés: Somogyi Angelika Kármen (Gárdonyi, felkészítő tanár (ft): dr. Horváthné Lázár Gabriella).

Ezüst minősítést kapott a zsűritől: Kövesdi Kata (Dunaföldvár, ft: Lengyel Judit), bronz: Hegedüs Fanni (Dunaföldvár, ft: Tóthné Mészáros Tímea).

5–8. évfolyam – arany: Nagy Zsófia (Széchenyi, ft: Vargáné Szujó Adél).

Ezüst: Marosán Melinda (Székesfehérvár, ft: Póti Csilla), bronz: Vasaji Elizabet (Széchenyi, ft: Vargáné Szujó Adél). Különdíj: Ádám Viktória (Széchenyi, ft: Vargáné Szujó Adél).

9–12. évfolyam – arany: Mudi Réka Eszter (Széchenyi, ft: Hutvágnerné Róth Éva).

Ezüst: Tauser Gerda (Széchenyi, ft: Hutvágnerné Róth Éva), bronz: Harza Márk Noé (Bánki, ft: Molnár Klára).

Népdaléneklés: Kiemelt arany minősítés: Legénykék, Aranyalmák (Móricz, ft: Németh Irma). Nefelejcs (Széchenyi, ft: Pocsai Mária).

Arany minősítés:

Tóth Abigél, Hosnyánszki Katinka , Farkas Blanka, Nyuli Noémi (Móricz), felkészítő tanár: Németh Irma.

Denkovics Anna Dorka (Vál, Vajda János Általános, ft: Kiss Mónika). Baracsi Gyöngyvirágot, Baracsi víg pajtások (Baracs, ft: Újvári Csilla).

Rokolya csoport (Vasvári, ft: Kovács Piroska). Rácalmási pacsirták, valamint Udvari Nóra (Rácalmás, Jankovich, ft: Márkusné Igmándi Zita).

Mikó Fanni-Ranga Petra Boglárka (Rác­almás, ft: Márkusné Igmándi Zita).

Trenka Barbara (Baracs, ft: Újvári Csilla).

Ezüst minősítést kaptak:

Gerháth Zalán, Tóth Dániel (Baracs, ft: Újvári Csilla).

Csánk Panna Sára (Móricz, ft: Németh Irma).

Ilonka Etele Máté (Bocskai István Református Oktatási Központ Szabó Magda Tagintézménye, ft: Pere Nikolett).

Piros pántlika (Széchenyi, ft: Pocsai Mária).

Újvárosi kisbojtárok (Széchenyi, ft: Pocsai Mária).

A rangos megmérettetésen a zsűri bronz minősítéssel jutalmazta:

Iváncsai lányok (Dr. Fejérpataky László Általános Iskola, felkészítő tanár: Lazáné Asztalos Borbála).

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a duol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a duol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában