Isten veled, Gyula bácsi!

2024.03.04. 14:00

Elhunyt Dunaújváros legidősebb polgára

Szomorú hírről értesítették szerkesztőségünket: a hétvégén elhunyt városunk legidősebb polgára, Tóth Gyula.

Molnár Emese

Fotó: Laczkó Izabella

A szépkorúról az elmúlt esztendőben kétszer is írtunk már. Egyrészt azért, mert tavaly július 15-én töltötte be a 102. életévét. Másrészt akkor, amikor a szomszédjai egy pihenő padot építettek neki azért, hogy ha a Bocskai utcai előkert gondozása közben elfárad, meg tudjon pihenni rajta.

Gyula bácsi a korához képest igen aktív volt, ilyen idősen is nap, mint nap lejárt a társasházi előkertbe. Szívesen mesélt a régmúlt történéseiről; a városunkról, ahol már 72 esztendeje élt; a munka iránti becsületét pedig tanítani lehetne másoknak is.

Tisztelettel emlékezünk Gyula bácsira, nyugodjék békében!

 

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a duol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában