Kézilabda

2023.10.20. 20:29

Nem volt erős a csabai – fontos meccset nyert a DKKA

Hosszabb szünet után pénteken este a Békéscsaba otthonában játszott bajnoki találkozót a DKKA, női kézilabdázóink sokáig szoros mérkőzést vívtak, aminek hajrájában aztán pontosabbak voltak, így ők hozták el a két fontos pontot.

Nick és Horváth figyeli egy hazai lövés eredményét

Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap

A NEKA elleni vereséget követően egy újabb idegenbeli fellépést várt a dunaújvárosi csapatra, a lányok az előző találkozón elkövetett botlást szerették volna javítani az egy sikerrel álló csabaiakkal szemben. Rapatyi Tamás vezetőedző a kezdés előtt elmondta, számukra ezek a meccsek idegenben mind rangadónak számítanak, így nem lehet kötelező győzelemről beszélni.

Békéscsaba - DKKA 26-29 (15-16)

Békéscsaba: Pásztor - Horváth G. 4, Lanistatin 10 (3), Gyimesi 3 (2), Bencsik 1, Mayer, Szondi 2. Csere: Madera-Domokos, Szabó (kapusok), Kukely, Termány, Török, Román 6, Csáki L., Jovicevic, Aranyi. Vezetőedző: Rácz Sándor.

DKKA: Oguntoye - Agócs 4, Trawczynska, 5 (2) Szalai 3, Paróczy 2, Horváth P. 3, Kurpják-Molnár 4. Csere: Wéninger (kapus), Bouti 2, Moreno, Borgyos 3, Nick 2, Gajdos 1. Vezetőedző: Rapatyi Tamás.

Hétméteresek: 5/9, illetve 2/2.

Kiállítások: 2, illetve 10 perc.

Alaposan bekezdett mindkét csapat, már ami a gólgyártást illeti, viszont a védekezés nem volt ilyen hatékony, így tíz perc után már 7-7 volt az állás. Aztán Paróczy, Krupják-Molnár és Agócs révén gyorsan hárommal elépett a DKKA, amiből hamar kettőt lefaragott a Békéscsaba, amire Szalai felelt. Után mindkét oldalon sokat hibáztak a játékosok, így percekre befagyott az állás 9-11-nél, amiből a hazaiak "engedtek" fel előbb és 12-12-nél utolérték riválisukat, amit Rapatyi mester időkérése követett a 24. percben. A folytatás is hullámzó játékot hozott, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett, a félidő végén Horváth Petra találatával a vendégek mehettek előnnyel pihenni.

A második felvonás elején Gyimesi egyenlített, majd a DKKA vezető góljaira mindig jött felet, hogy aztán Agócs és Nick duplája után megint kettővel menjenek az újvárosiak, 18-20. Ez hazai időkérést eredményezett, majd egyenlítést, 22-22-nél pedig már Rapatyi Tamás rendelte magához tanítványait. A megbeszélés hatékony volt, mert a következő periódiusban védekezésben és támadában is feljavult a Kohász, az utolsó tíz percre fordulva már négy volt a csapat előnye, 23-27. Nehéz pillanatokat ígért, hogy Nick és Gajdos pár pillanaton belül egyaránt kiállítást kapott, azonban a kettős emberhátrányt remekül lehozták a lányok, Borgyos és Horváth találatával 1-1-re. Egy következő két percet már nem sikerült ilyen hatékonyan kihúzni, az utolsó percre megfelezte hátrányát a Csaba, azonban Nick pontot tett a meccs és a két pont sorsára.

A játékhét korábbi eredményei: Motherson Mosonmagyaróvári KC– DVSC SCHAEFFLER 30-23, FTC-Rail Cargo Hungaria – Kozármisleny KA 46-23.
A játékhét további programja: MTK Budapest – Vasas SC, Moyra-Budaörs Handball – NEKA, Praktiker-Vác – Alba Fehérvár KC, Kozármisleny KA – Motherson Mosonmagyaróvári KC.

CSAPATMGYDVLGKGGKP
1.Győri Audi ETO KC760126316210112
2.FTC-Rail Cargo Hungaria66002341419312
3.Motherson Mosonmagyaróvári KC76012281884012
4.DVSC SCHAEFFLER65011821384410
5.Kisvárda Master Good SE6312153164-117
6.DKKA6303157186-296