Fájó szezonzárás

2024.05.26. 21:15

Kiesett az NB III-ból a Dunaújváros FC, az Iváncsa lemaradt a bajnoki címről - képgalériával

Az NB III-as labdarúgó-bajnokság dél-nyugati csoportjának vasárnapi záró fordulójában a Dunaújváros FC a PTE-PEAC gárdáját fogadta. Ahhoz, hogy a hazaiaknak legyen esélyük a bennmaradásra, nyerniük kellett volna. Azonban ez nem sikerült, így a többi eredménytől függetlenül kiestek.

Hiába nyert a PTE-PEAC simán, a DFC mellett ők is kiestek

Fotó: Laczkó Izabella

A dunaújvárosi együttes az esélyt sem adta meg magának, hogy izgulni kelljen a többi mérkőzés eredménye miatt, hiszen egyértelmű vereséget szenvedett a kulturáltan futballozó pécsiektől. A vendégek bátor játékkal lepték meg a házigazdákat. Néhány perc elteltével kiegyenlítődött a küzdelem, amelyből a pécsiek jöttek ki jobban. A harminchatodik percben egy gyors baloldali támadás végén Gelencsér Gergő passzolt a hazaiak kapujába (0-1). Az első félidő utolsó percében megduplázták előnyüket a vendégek. Egy sarokrúgást követően Bozóki Máté melléről pattant a labda a kapuba (0-2).

Fotó: LI

A második félidőben a lelkileg megtört újvárosi együttes csak szenvedett a pályán.

A hatvanötödik percben a tizenhatos előterében pattogó labdával Gelencsér Gergő lépett ki. Először még a kapusba lőtt, de a visszapattanót a hálóba kotorta (0-3). Győzelmük ellenére a pécsiek sem örülhettek, mert a Szekszárd az utolsó percekben tudott nyerni, ezzel kiejtette őket is.

Az újvárosiak és a pécsiek mellett a Fehérvár FC II., a Mohácsi TE 1888 búcsúzott az NB III-as küzdelmektől.

Dunaújváros FC – PTE-PEAC 0-3 (0-2)

Dunaújváros Stadion, 400 néző. Vezette: Drabon Barnabás (Deme, Ifj. Imrő).

DFC: Molnár L. – Puskás G., Szepessy R., Eperjesi, Ferenczy, Gál B. (Marlen az 55. p.), Dankó N. (Stampfel a 68. p.), Jakab D., Molnár M., Rédling, Bata. Vezetőedző: Dobos Barna.

PTE-PEAC: Paceka – Than, Bozóki, Leidl, Temesvári, Takács M. (Grósz B. a 75. p.), Archie, Kása (Ikladi a 46. p.), Gelencsér G. (Lódri a 88. p.), Lezsák, Orbán (Wieland a 84. p.). Vezetőedző: Kardos Ernő.

Szintén az utolsó fordulóban dőlt el a bajnoki cím sorsa is.

Az Iváncsa gárdája hiába nyert ötgólos különbséggel, minimális győzelmével a Szentlőrinc megtartotta helyét a bajnoki tabella élén, így ők játszhatnak osztályozót az NB II-es tagságért.

Az újonc dunaföldváriak pedig az ötödik helyen fejezték be a bajnokságot, vasárnapi vereségük ellenére.

MTK Budapest II – FC Dunaföldvár 2-1 (1-1)

MTK Budapest II: Szolár – Kwadwo, Farkas M., Fischl (Kustudic a 69. p.), Molnár K., Antal D. (Hegedűs T. a 69. p.), Bene D., Herczeg B., Biben (Földi G. a 18. p.), Stumpf (Béres a 27. p.), Kenesei N. Vezetőedző: Kanta József.

FC Dunaföldvár: Vukman (Wolland a 63. p.) – Molnár S., Gál Sz., Berekali, Horváth A., Ladányi V., Bartha L., Ladányi P. (Rabi a 46. p.), Tóth Á. (Görög G. a 46. p.), Tóth M., Polgár M. (Horváth B. a 63. p.). Vezetőedző: Varga Balázs.

Jól indult a találkozó a földváriak számára, hiszen a tizenkettedik percben Tóth Máté büntetőből szerzett találatával megszerezték a vezetést (0-1). Az első félidő harminchetedik percében Herczeg Botond góljával egyenlítettek a fővárosaik (1-1). A második félidőben mindkét együttes sokat tett a győzelem megszerzése érdekében, amit végül a házigazdák értek el. A hetvennyolcadik percben Hegedűs Tamás gólja döntött a három pont sorsáról (2-1).

A forduló további eredményei: Kaposvári Rákóczi FC - Érdi VSE 5-3, Ferencvárosi TC II - Paksi FC II 4-0, Bonyhád-Majos - FC Nagykanizsa 0-1, Iváncsa KSE - Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 5-0, Mohácsi TE 1888 – Szentlőrinc 0-1, Szekszárdi UFC - Fehérvár FC II 2-1.