Sportvilág

2007.07.24. 02:29

Huszonkét év után végre aranyérem

Dunaújváros/Antwerpen (acs) - Remekül szerepeltek a magyar úszók a belgiumi Európa-bajnokságon. A vasárnap befejeződött kontinensviadalon a mieink öt aranyérmet szereztek. Ebből egy a dunaújvárosi Bordás Beatrix nevéhez fűződik.

Agárdy Csaba

Kellemes meglepetést szerzett a Dunaferr-DVSI úszója, Bordás Beatrix az antwerpeni Európa-bajnokságon, hiszen aranyérme ötven méter pillangón váratlan volt. Igaz, neki volt az Eb előtt a harmadik legjobb ideje, s harmadikként került a középdöntőbe is, de a finálét már a legjobb idővel várhatta. Ennek ellenére óvatosan kezelte mindenki a szereplését, a dobogó volt az alapvető elvárás. Bár edzője, Berzlánovits Éva a vasárnapi döntő után azt mondta, titokban bízott abban, hogy esetleg aranyérmes lehet a tanítványa, de nem akart a viadal előtt hangoskodni .

Érdekesség, hogy az a Gyurta Dániel, aki a 2004-es olimpián alig töb mint tizennégy évesen ezüstérmes volt, most vett először részt ifjúsági Európa-bajnokságon. Ennek oka, hogy az olimpián az alsó korhatár alacsonyabb, mint az ifi Eb-n. Gyurta tavaly már ott lehetett volna az ifjúságiak kontinensviadalán, de akkor betegsége miatt lemaradt az eseményről. Most viszont a 200 méter mell megnyerése után a 100 méter mell vasárnapi döntőjében is diadalmaskodott.

Nem sokon múlt egyébként, hogy a dunaújvárosiaknak még egy érem jut, mivel Sincki Ádám egészen vasárnap délelőttig tagja volt a végül bronzérmes 4x100-as vegyesváltónak. De a nem éppen legjobb formájában versenyző Sincki a délelőtti futamok alatt kimaradt a döntőt úszó váltóból.

- Várakozáson felül teljesített a csapat, abszolút jó mérleggel, öt arannyal, egy ezüsttel és öt bronzzal zártuk az Európa-bajnokságot. Bordás Beatrix első helye igen kellemes meglepetés, és a harmadiknak beérkező fiúváltónk is kitett magáért. Nagyon elégedett és boldog vagyok - értékelte a mieink szereplését Güttler Károly utánpótlás-kapitány.