Sportvilág

2006.08.11. 02:26

Két magyar döntős diszkoszban

Göteborg (mti-acs) - A svédországi atlétikai Eb-n a magyarok közül elsőként Tóth Lívia állt rajthoz, de a futónő a 3000 méteres akadályfutásban bukott. Diszkoszvetésben viszont két döntősünk is lesz szombaton.Varga Roland és Máté Gábor is készülhet a szombati döntőre Göteborgban

Mórocz Zsolt

Tóth Lívia öt méterrel a cél előtt bukott, így kiesett 3000 méter akadályon a göteborgi atlétikai Európa-bajnokságon. A tavaly Universiade-győztes Tóthtal szemben elvárás volt a fináléba kerülés, mivel az európai ranglista hatodikjaként érkezett az Eb-re. Az elmúlt évi helsinki világbajnokságon is az egyik legjobb európainak számított, de akkor is bukott az előfutamban. A VEDAC futója ezúttal végig az élbolyban helyezkedett, az utolsó körben úgy tűnt, már csak az a kérdés, melyik helyen kerül a fináléba. Öt méterrel a cél előtt megpróbált hajrázni, mivel látta, hogy a spanyol Fuentas-Pila befoghatja. Ekkor megbicsaklott a lába, elesett, majd felkelt ugyan és továbbfutott, de csak hatodikként ért célba. Utána ismét a fűre rogyott, combját fájlalva. Ideje 9:48.10 perc volt, ez pedig kevésnek bizonyult a döntőhöz.Tóth után a magyarok közül a diszkoszvető Varga Roland 61,01 méterrel ötödik lett selejtezőcsoportjában, és bekerült a döntőbe. Később kiderült, hogy két magyar finalista lesz ebben a számbanszombaton. Ugyanis a tavaly Universiade-harmadik Máté Gábor kezdésnek 60,53 méterig repítette a szert, és ezzel megszerezte a negyedik helyet a csoportban. Érdekesség, hogy a kétszeres olimpiai bajnok litván Virgilijus Alekna egészen az utolsó sorozatig kieső helyen állt 57,25-tel és egy rontott dobással, harmadikra viszont odatette magát, s 64,53-mal simán túldobta a szintet. Összesítésben Varga a 8., Máté a 10. helyen lett finalista.

Viszont búcsúzott Vári Edit 100 m gáton. A BEAC versenyzője az első futamban negyedikként ért célba 13.42 mp-cel, összetettben végül csak a huszonketedik hely lett az övé, ezzel kiesett.Megkezdődött a tízpróbázó küzdelme Zsivoczky Attila a harmadik szám után a tizedik helyen áll. Azután a tizenkilenc éves Bene Barnabás 5000 méteren nem jutott döntőbe. A junioroknál kétszeres mezeifutó Eb-aranyérmes és tavaly ezen a távon korosztályos kontinensbajnok Bene első felnőtt világversenyén az elődöntőben két körrel a vége előtt leszakadt a többiektől, s csak a kilencedik helyen ért célba, 14:08.16 perccel. Összesítésben a tizenhetedikként zárt, tehát két helyen múlott a döntő, igaz, ketten nem álltak rajthoz, egy futó pedig feladta.