2007.10.02. 02:27

Az adonyi csapat ismét győzött

DH-információ - A megyei másodosztályú labdarúgó-bajnokságban a nyolcadik fordulót játszották a hétvégén. A Femol-csoportban Kisapostagon nyert a Pálhalma, míg az Adony otton győzött.

Az Adony az Enying együttesét fogadta. Az egykor szebb napokat látott adonyiak az első félidőben nem kápráztatták el a közönséget, de a második félidő közepétől felpörgették az iramot, és egy szöglet után Král találatával eldöntötték a mérkőzést.

A tabella harmadik helyén álló Adony (Hegedűs - Huszák, Marczinka, Gajdó, Müller Márton, Müller Attila, Szőlősi, Asztalos, Kármán, Kamin, Lelkes) a 11. Enying (Kizlinger - Szabó, Pudelke, Pető, Csókás, Bognár, Gerics, Barta, Paluska, Molnár, Körmendi) gárdáját fogadta. Az első percekben két kisebb adonyi lehetőséget láthattak a szurkolók, de azután sokáig eseménytelenül telt a találkozó. Az első félóra végén alaposan ráijesztett a vendégegyüttes a hazaiakra, a szélvészgyors Paluska kétszer is kilépett a védők közül: az első alkalommal Lelkes egy sárga lap árán tudta csak megállítani, majd öt perccel később, a kapust is kicselezte, de kivezette a labdát az alapvonalon túlra. A második félidőben Körmendi lövésénél nyújtózkodott nagyot Hegedűs, majd a másik oldalon Müller Attila fejelhetett ígéretes helyzetből, gól azonban egyik oldalon sem született. Remek érzékkel nyúlt a cserékhez a hazaiak edzője, László Tamás, hiszen Bokor és Král beállításával egyre veszélyesebb lett a hazaiak játéka. Nagyon jó hajrát produkált az Adony: 80. percben egy szögletet Asztalos ívelt be, és a hosszún érkező Král kapásból nagy gólt lőtt az ellenkező sarokba. (1-0). A középkezdés után még egy ordító helyzetet kihagyott a vendégegyüttes: Paluska mindenkit kicselezett, de lövését a gólvonalról kivágták a hazai védők. Az utolsó percekben már okosan megtartotta a labdát és az eredményt az Adony.

További eredményekKisapostag-Pálhalma 1-4 (0-1)Kisapostag, 100 néző, vezette: Fehér.

Kisapostag: Juhász - Farkas (Mezei), Pék, Bozó, Nagy, Rácz, Kajári, Simon, Takács (Kovács), Szántó, Sümegi. Edzők: Bognár István, Nagy Attila.

Pálhalma: Gyalus - Romhányi, Molnár, Dudás, Fehér K., Gurdon, Benczik, Papp, Simon N. (Vincze), Idei (Szabó), Reichardt (Tóth). Edző: Nagy Zoltán.

Gólszező: Sümegi, illetve Reichardt (2), Romhányi, Vincze.

Kiállítva: Simon (Kisapostag).

Ifjúsági mérkőzés: 3-2.

Füle-Baracs 0-5 (0-5), 130 néző, vezette: Babai. A gólszerzőket nem sikerült kiderítenünk. Ifjúsági mérkőzés: 0-12.

Seregélyes-Cece 3-2 (2-1), 200 néző, vezette: Kárász. Gólszerző: Benczik A., Tömör Cs., Benczik Cs., ill. Hegedűs, Barta. Kiállítva: Rigó (Seregélyes). Ifjúsági mérk.: 0-0.

Tác-Csősz-Mezőszilas SE 4-1 (3-1), 150 néző, vezette: Szabó. Gólszerző: Nagy (4), illetve Balogh. Ifj. mérk.: 2-4.

Sárbogárd-Zichyújfalu 1-1 (0-0), 100 néző, vezette: dr. Mátés. Gólszerző: Szabó Z., ill. Kulacs. Kiáll.: Juhász (Sárbogárd). Ifj. mérk.: 4-2.

Káloz-LMSK 1-2 (1-1), 250 néző, vezette: Bocsi. Gólszerző: Balogh, illetve Csizmadia, Nyikos. Ifj. mérk.: 6-0.

Lajoskomárom-Mezőfalva 0-1 (0-0), 100 néző, vezette: Tóth II. Gólszerző: Nagy. Ifjúsági mérkőzés: 0-10.