2007.07.26. 02:29

Kétszer győztek

Dunaújváros - A Dunaújvárosi Főiskola-Elco női vízilabdázói két helyszínen is a magyar válogatottért küzdenek, illetve küzdöttek. A juniorok a portugáliai világbajnokságon, míg a felnőttek barátságos meccseket játszottak az olaszokkal.

Szabó Szabolcs

Kezdjük a juniorokkal! A magyar válogatott Portugáliában szerepel a világbajnokságon. Kedden lapzártánk után játszotta le csapatunk második csoportmérkőzését, amelyet nagy küzdelemben 11-10-re nyert meg az Egyesült Államok ellen. A sikerhez elengedhetetlen volt az utolsó negyed, amit a mieink 3-1-re hoztak. Mivel csapatunk tegnap - ismét lapzártánk után - az eddig nyeretlen, és mindössze két gólt szerzett Portugáliával játszott, valószínűsíthető, hogy csoportgyőztesként került tovább, hiszen az első fordulóban 11-3-ra verte a németeket. Merész András együttesében a dunaújvárosiak közül Poszkoli Rita, Huszka Zsuzsanna, Kasó Orsolya és Szücs Gabriella szerepel.

A felnőtt válogatott Gyulán az ősi riválissal, az olaszokkal közösen edzőtáborozik. Godova Gábor együttese az augusztusi olimpiai selejtezőre készül. Csapatunk kétszer is összemérte erejét az olasz válogatottal: kedden Gyulán, míg szerdán Békéscsabán találkozott a két együttes.

Ha megnézzük a mieink összeállítását, akkor láthatjuk, hogy mindössze egy DF játékos található a csapatban, és erre igen régen volt példa. Ennek oka, hogy a felnőtt válogatottnál is szóba kerülhető játékosok közül Poszkoli és Szücs a junior Eb-n tartózkodik, Brávik Henrietta sérült, Benkő Tímea szülni készül, emellett a közelmúltban többen - Primász, Zantleitner, Bujka - eligazolt Dunaújvárosból. Így a DF-ből Brávik Fruzsina maradt hírmondónak.

Akkor a két meccsről: Gyulán csak az első két negyedig volt esélye a pontszerzésre az olasz csapatnak, ugyanis az első és a második játékrész is 2-1-es hazai sikert hozott. A harmadik, negyedik nyolc percben azután ötgólosra növelte válogatottunk az előnyét.

Másnap Békéscsabán már az első negyed 4-2-es magyar vezetést hozott, és a folytatásban is a mieink uralták a játékot, a hajrá mégis izgalmasra sikeredett, végül 13-11-re nyert válogtottunk.

Magyarország - Olaszország9-4 (2-1, 2-1, 4-2, 1-0)Magyarország - Olaszország13-11 (4-2, 5-3, 2-3, 2-3)