2007.01.22. 03:27

Egy nagy lépés után

DH-információ - A magyar férfikézilabda-válogatott szombaton bravúros győzelemmel kezdett az Eb-bronzérmes Dánia ellen a németországi világbajnokságon. Tegnap lapzártánk után Norvégiával játszott csapatunk.

Magyarország - Dánia 30-29 (13-11)Kiel, 10 000 néző. Vezette: Lemme, Ulrich.

Magyarország: Fazekas - Iváncsik G. 7/4, Császár 5, Iváncsik T. 5, Mocsai 4, Gál 4, Diaz 2. Csere: Puljezevics (kapus), Nagy L. 2, Ilyés 1, Katzirz, Vadkerti, Tombor. Szövetségi kapitány: Skaliczki László.

Dánia: Hvidt - Chirstiansen 10/4, Knudsen 6, Lindberg 4, Boesen 3, Leegaard 3, Jörgensen 1, Stryger 1, Boldsen 1, Spellenberg, Noddesbo, Söndergaard, Jensen, Henriksen (kapus). Szövetségi kapitány: Ulrik Wilbek.

Kiállítások: 6, illetve 6 perc.

Hétméteresek: 6/4, illetve 5/4.

A magyar válogatott óriási csatában egy góllal legyőzte a dán csapatot a németországi férfi kézilabda-világbajnokság 1. fordulójában. Mdkét csapat jól kezdett, ám az első öt perc után kissé ideges lett a magyar válogatott. Három eladott labdát kegyetlenül megbüntetett a dán csapat, különösen Lars Christiansen és Michael Knudsen volt elemében, a kapuban pedig Kasper Hvidt parádézott (3-7). Skaliczki László szövetségi kapitány azonnal időt kért, ami jót tett a gárdának, hiszen Puljezevic Nenad védéseinek (9 perc alatt egy gólt kapott) és a remek védekezésnek köszönhetően feljött csapatunk egy gólra (6-7). Az első emberelőnyt - rögtön egymás után kettőt - a magyar csapat kapta, de nem tudott élni a lehetőséggel, így maradt a minimális különbség. A cserepadról beszállva Mocsai Tamás adta a legnagyobb lökést az együttesnek, és három góljának köszönhetően egyenlített, majd Iváncsik Gergő átlövésével a vezetést is megszerezte a félidő vége előtt (13-11). A második játékrész eleje kísértetiesen hasonlított az elsőre: görcsös magyar támadásokat dán leindítások és gólok követtek, így ismét az északiaknál volt az előny (13-15). Ahogyan az első játékrészben, most is felállt a magyar csapat, ám Katzirz Dávid kiállítása után ismét előnybe kerültek a dánok (16-19). Ettől lendületbe is jöttek a több ezer saját szurkoló miatt szinte hazai környezetben szereplő északiak, és nagyszerű figurákkal négygólos előnyre tettek szert (19-23). A hajrában óriási akarással és az Iváncsik-testvérek remeklésével sikerült az egyenlítés (28-28), majd másfél perccel a vége előtt Nagy László betörése után hetes következhetett: Iváncsik Gergő nem hibázott (28-29). Az ellentámadásból hasonló helyzet után a dánok lőhettek büntetőt: Puljezevic hárított, a magyar támadásból Nagy László ugyan eladta a labdát, de a magyar útlevéllel alig két hete rendelkező Puljezevic megfogta a ziccert és ezzel eldöntötte a találkozó sorsát (30-28). - Büszke vagyok a fiúkra, volt hitünk. Nagyon érdekesen alakult a mérkőzés, vesztes állásnál sem adtuk fel, mindenki igyekezett hozzátenni a sikerhez, ez volt a csapat erénye. A bravúrok lélektanilag fontos pillanatokban jöttek. Nem lehet eltitkolni azt sem, hogy a védőjátékban voltak pontatlanságok, voltak hullámvölgyek, de szerencsére a végén mi tudtunk győzni. Vasárnap a norvégokkal szemben fő az óvatosság, mert a dánok elleni siker csak akkor ér sokat, ha a következő körben is győzni tudunk - nyilatkozta a lefújás után Skaliczki László. A magyar csapat vasárnap 20.15 órakor lapzártánk után a norvég együttes ellen lépett pályára. Győzelem esetén csapatunk már középdöntős, és nagy lépest tesz az olimpiai részvétel felé. A csoport másik mérkőzésén: Norvégia - Angola 41-13 (21-8).

A magyar válogatott óriási csatában egy góllal legyőzte a dán csapatot a németországi férfi kézilabda-világbajnokság 1. fordulójában. Mindkét csapat jól kezdett, ám az első öt perc után kissé ideges lett a magyar válogatott. Három eladott labdát kegyetlenül megbüntetett a dán csapat, különösen Lars Christiansen és Michael Knudsen volt elemében, a kapuban pedig Kasper Hvidt parádézott (3-7). Skaliczki László szövetségi kapitány azonnal időt kért, ami jót tett a gárdának, hiszen Puljezevic Nenad védéseinek (9 perc alatt egy gólt kapott) és a remek védekezésnek köszönhetően feljött csapatunk egy gólra (6-7). Az első emberelőnyt - rögtön egymás után kettőt - a magyar csapat kapta, de nem tudott élni a lehetőséggel, így maradt a minimális különbség. A cserepadról beszállva Mocsai Tamás adta a legnagyobb lökést az együttesnek, és három góljának köszönhetően egyenlített, majd Iváncsik Gergő átlövésével a vezetést is megszerezte a félidő vége előtt (13-11). A második játékrész eleje kísértetiesen hasonlított az elsőre: görcsös magyar támadásokat dán leindítások és gólok követtek, így ismét az északiaknál volt az előny (13-15). Ahogyan az első játékrészben, most is felállt a magyar csapat, ám Katzirz Dávid kiállítása után ismét előnybe kerültek a dánok (16-19). Ettől lendületbe is jöttek a több ezer saját szurkoló miatt szinte hazai környezetben szereplő északiak, és nagyszerű figurákkal négygólos előnyre tettek szert (19-23). A hajrában óriási akarással és az Iváncsik-testvérek remeklésével sikerült az egyenlítés (28-28), majd másfél perccel a vége előtt Nagy László betörése után hetes következhetett: Iváncsik Gergő nem hibázott (28-29). Az ellentámadásból hasonló helyzet után a dánok lőhettek büntetőt: Puljezevic hárított, a magyar támadásból Nagy László ugyan eladta a labdát, de a magyar útlevéllel alig két hete rendelkező Puljezevic megfogta a ziccert és ezzel eldöntötte a találkozó sorsát (30-28). - Büszke vagyok a fiúkra, volt hitünk. Nagyon érdekesen alakult a mérkőzés, vesztes állásnál sem adtuk fel, mindenki igyekezett hozzátenni a sikerhez, ez volt a csapat erénye. A bravúrok lélektanilag fontos pillanatokban jöttek. Nem lehet eltitkolni azt sem, hogy a védőjátékban voltak pontatlanságok, voltak hullámvölgyek, de szerencsére a végén mi tudtunk győzni. Vasárnap a norvégokkal szemben fő az óvatosság, mert a dánok elleni siker csak akkor ér sokat, ha a következő körben is győzni tudunk - nyilatkozta a lefújás után Skaliczki László. A magyar csapat vasárnap 20.15 órakor lapzártánk után a norvég együttes ellen lépett pályára. Győzelem esetén csapatunk már középdöntős, és nagy lépest tesz az olimpiai részvétel felé. A csoport másik mérkőzésén: Norvégia - Angola 41-13 (21-8).

A magyar válogatott óriási csatában egy góllal legyőzte a dán csapatot a németországi férfi kézilabda-világbajnokság 1. fordulójában. Mdkét csapat jól kezdett, ám az első öt perc után kissé ideges lett a magyar válogatott. Három eladott labdát kegyetlenül megbüntetett a dán csapat, különösen Lars Christiansen és Michael Knudsen volt elemében, a kapuban pedig Kasper Hvidt parádézott (3-7). Skaliczki László szövetségi kapitány azonnal időt kért, ami jót tett a gárdának, hiszen Puljezevic Nenad védéseinek (9 perc alatt egy gólt kapott) és a remek védekezésnek köszönhetően feljött csapatunk egy gólra (6-7). Az első emberelőnyt - rögtön egymás után kettőt - a magyar csapat kapta, de nem tudott élni a lehetőséggel, így maradt a minimális különbség. A cserepadról beszállva Mocsai Tamás adta a legnagyobb lökést az együttesnek, és három góljának köszönhetően egyenlített, majd Iváncsik Gergő átlövésével a vezetést is megszerezte a félidő vége előt