2006.11.02. 03:29

Újabb siker jégkorongban

Dunaújváros (acs) - A Dunaújvárosi Acélbikák-Extra.hu jégkorong-csapata a Borsodi Ligában nagy küzdelemben ismét megverte a Csíkszereda együttesét.

D. Acélbikák - Csíkszereda 4-3 (1-1, 3-1, 0-1)DAB: Ferjo - Jobb (1), Vargyas, Borsos (2), Foltin 1, Szilassy 1, Lencsés, Sucko, Kiss Á., Galanisz, Erdélyi (1), Holló, Erdősi 1, Revák, Mekler, Pozsgai, Hüffner, Király 1, Magosi, Mestyán. Edző: Vladimír Matejov.

Harmadszor találkozott egymással a bajnokságban a DAB és a Csíkszereda. A legelső meccsen 3-2-re nyert az erdélyi alakulat, majd legutóbb az Acélbikák 6-1-re győztek. A keddi meccsen a csíkiek kezdtek jobban, az 5. percben a Dunaújvárosban is megfordult Sándor Szilárd szerzett vezetést a vendégeknek. Hat perc múlva a csupaszív-játékot mutató Szilassy egyenlített. A második húsz perc is a vendégek számára indult jobban, hiszen két perc sem telt el, és Kósa révén ismét az erdélyi csapatnál volt az előny. A 23. percben Király remek egyéni akció után egyenlített. A Csíkszereda a folytatásban jobban játszott, mint a DAB, de a mieink magabiztosan védekeztek, és remekül kontráztak. Ennek az lett a vége, hogy Foltin és Erdősi révén két szépségdíjas gólt lőtt a dunaújvárosi alakulat, így az utolsó játékrész kétgólos hazai előnnyel kezdődött (4-2). A befejező játékrészben a DAB sokat játszott emberhátrányban, és ennek is köszönhetően a vendégek időnként nyomasztó fölényben jégkorongoztak. Azonban mind Ferjo kapus, mind a védelem masszívan állt, a csapat hatalmas akarattal küzdött, aminek az lett a végeredménye, hogy egy gólt megőrzött az előnyéből a DAB.