2006.11.22. 03:28

A bika erősebb

Dunaújváros - A Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong-csapata kedden este a Fehérvári Titánok gárdáját fogadta. Annak ellenére, hogy a vendégek egyre jobban szerepelnek, a meccsnek a DAB volt az esélyese.

DAB - Fehérvári Titánok 9-1 (4-0, 2-0, 3-1)Dunaújvárosi Jégcsarnok, 250 néző. V.: Beck, Wolf, Sós.

DAB-Extra.hu: Kiss T. - Vargyas (1), Jobb, Szilassy (1), Foltin 1 (1), Borsos 3, Lencsés 1, Sucko 1, Kiss Á. (1), Galanisz (1), Azari 1, Erdélyi, Holló, Erdősi 1, Mekler, Pozsgai, Hüffner, Magosi (2), Berta 1, Revák, Mestyán (1)., Kozma (kapus). Edző: Valdimír Matejov.

Fehérvári Titánok: Meretei - Barabás, Gazdagh, Németh, Feil A., Sofron, Kiss-Juhász, Somogyi, Hegyi 1, Nagy, Kóger, Pintér, Sárközi, Hortolányi, Szűcs, Molnár, Galambos, Feil R., Szabó, Roczanov, Bencze (kapus). Edző: Kóger István.

A hazai csapatból egyedül Ferjo hiányzott, sérülés miatt. Az első percek tapogatózással teltek el, az első DAB-emberelőny is kihasználatlanul maradt, így a zsíroskenyér és a tea fogyasztása bizonyult ekkor szurkolói örömforrásnak. Aztán beindultak a dunaújvárosi ifjak, és tíz perc alatt négy gólt rámoltak be a Titánok kapujába. Ezzel is jelezve, hogy egyelőre csak a jövő az övék, a jelen most az Acélbikáké.

Hasonló jó folytatásban bíztunk a második harmadban, de az elkényeztetett szurkoló már-már fanyalogni kezdett, és a gólínség kínos perceit élte át. Aztán ezt Azari és Lencsés orvosolta, úgyhogy ebben a húsz percben is volt miért ugrálni.

A záró felvonásban talán csak az maradt nyitott kérdés, hogy a vendégek tudnak-e gólt szerezni. Nos, az utoló másodpercben beütötték a szépítő találatot az időközben beálló, és ezzel debütáló Kozma hálójába. Azért előtte még Erdősi, Sucko és Borsos is feliratkozott a góllövők közé. Erdősi aztán pár pillanatra sportot váltott a lefújás előtt, amikor ütőjét elhagyva, lábbal próbált trükközni a koronggal, amelyet a közönség nagy ovációval fogadott.

A DAB a következő mérkőzését jövő héten, az Alba Volán ellen vívja hazai pályán. Az már sokkal nehezebb lesz.Az első harmadban eldőlt a meccs, a vendégek csupán a becsületgólért hajtottak