2006.10.12. 02:28

Nem így kezdődött

Dunaújváros - Az MKB Veszprém együttesét fogadta bajnoki mérkőzésen tegnap este a Dunaferr SE férfikézilabda-csapata. A rangadót óriási várakozás előzte meg a városban.

Mórocz Zsolt

A hazai szurkolók biztosan nem bánkódtak azért, mert kiderült, hogy a vendégeknél Putics és Buday sérülés miatt nem léphet pályára tegnap este. A Dunaferr mesterének, Imre Vilmosnak ilyen gondja nem akadt, mindenki hadrafogható volt együtteséből a rangadón. A csarnok zsúfolásig megtelt, itt voltak a női kézilabdázók és a jégkorongozók is. - Nem tudom miért, de szerintem ma győznek a férfiak - mondta Kovács Péter, a hölgyek mestere. A próféta szóljon belőle, kívántuk közel kétezren.

A kezdés ennek megfelelő, Szathmári védi Lazarov ziccerét, az ellentámadásból Dunaferr-gól születik. Aztán Szathmári újabb lövéseket hárít, míg Császár mattolja Pericset, kétszer is. A hatodik percben már 3-1 ide. Aztán egy ítéletet Gál nem tud elviselni, őrjöngését két perccel jutalmazzák a bírók. Aztán Gál a kispadon is folytatja, sőt, a zsűriasztalnál ülőknek üvölt tovább. Az emberelőnyt Iváncsik és Zubai is góllal köszöni meg, a másik oldalról csak Perez tud felelni. A tizedik perc körül már 5-2-re vezet a Dunaferr, a csarnokban pedig fergeteges a hangulat. Hajnal Csaba, a Veszprém ügyvezetője kétségbeesve integet Zovko mesternek a pálya széléről, ő sem így képzelte el a kezdést.

Aztán megvillanak a Veszprém sztárjai, de a dunaújvárosi fiúknak is van válaszuk. Amikor az ifjú Nagy Kornél fantasztikus cselsorozattal megeteti a klasszisokat és gólt lő, a Zovko-Csoknyai edzőkettős a fejét fogja a kispadon. Elképesztő iramot diktál a Dunaferr, ami nyomán kicsit fáradnak a játékosok, ez technikai hibákban mutatkozik meg. A Veszprém pedig van olyan rutinos együttes, hogy ezeket kíméletlenül kihasználja, Gulyás a huszadik percben egyenlít. Aztán a lefújásra már háromra nő az MKB előnye.

Sebaj, ez még behozható a második játékrészben. Igen, csakhogy a Dunaferr kihagyott ziccerrel, elrontott gyorsindítással kezd, a Rosta Miklósnál is fejjel nagyobb Cozma pedig büntet a másik oldalon. Az őrjöngés miatt eddig ültetett Gál visszatér, és rögtön betalál. Ezzel már 17-21-re megy a Veszprém. Szathmári hiába védi Lapcsevics duplázását, a támadásba ismét hiba csúszik. Perez és Lazarov szinte tarthatatlan, átlövésből sorra szerzik a gólokat. Tíz perccel a vége előtt már kilenc a hátrány, de a Dunaferr nem adja fel. Kihasználva, hogy az ellenfél ekkor már könnyelműsködik, farag is a különbségből. Mikler beállva ziccert véd, a csapat pedig percekkel a lefújás előtt is teljes extázisban küzd, ha kell, haljanak megszépen, a végét pedig a veterán Rosta duplája jelzi. Kikapott a csapat a világ egyik legjobbjától, de nincsen szégyenkeznivalója.

Imre Vilmos: - Nem vagyok elkeseredve, csak a vereség bánt, mert kikapni mindig rossz. Sokat lehet ebből a mérkőzésből tanulni, amelyen tisztességesen helytálltunk. Egy biztos, sok ki nem kényszerített hibát vétettünk.